Účastníci dubnového setkání sběratelů Abrexů v Chrudimi si pochvalují úroveň akce

Pohodovou alternativou vůči tradičním burzám pořádaným už léta v Praze a Brně se ukázalo setkání sběratelů modelů aut v Chrudimi. Tato akce je dokladem toho, že šikovně uspořádaná akce promovaná na sociálních sítích dokáže přilákat fanoušky kovových modelů, i když se koná v „odlehlém“ menším městě.

Jeden z účastníků Jaroslav Šika označil na Facebooku setkání za skvělou akci. V příjemné atmosféře se podle něj sešlo hodně sběratelů z masa a kostí a pěkně si popovídali. Zároveň si také „pěkně vyprášili peněženky“ při nákupech modelů.

Na chrudimskou akci dorazili s várkou vzácných modelů i ředitel Abrexu Jan Mizera (vlevo) a šéf obchodu Abrexu Robert Švec (před ním vpravo). Na titulní fotografii je Octavia Combi, kterou modelář Jan Čulík připravil opatřil polepy exkluzivně pro burzu v Chrudimi. Foto © Jaroslav Šika.

Na sobotní setkání sběratelů Abrexů dorazili i ředitel Abrexu Jan Mizera a šéf obchodu Robert Švec. Cestu do Chrudimi absolvovali, přestože měl Abrex ve stejnou dobu otevřený stánek na pražském Autoshow v Letňanech. Sběratelům přivezli náklad vzácných modelů, ve kterém byla slavná Škoda 110 L v barvách a s nápisy Rallye, novou škodovku Celní správy a další raritky.

Mezi ozdobami chrudimské burzy byla i dioramata zkušeného modeláře Jana Čulíka jako tato nově navržená dílna vytištěná ve 3D tiskárně. Na zvedáku je 1987 Škoda Rapid ve velikosti 1:43. Zařízení dílny doladil Jan malbou detailů a patinací. Foto © Jaroslav Šika.

Podle odhadů se akce zúčastnilo asi 70 lidí, v průběhu dopoledne se někteří účastníci střídali. Na to, že jde o segment sběratelů jedné značky modelů a že bylo setkání v menším městě, je to dobrý výsledek. Po poledni ještě sběratelé Abrexů diskutovali o úpravách modelů a vyměňovali si další zkušenosti.

„Na této akci je unikátní to, že to není burza, kterou lidé prolítnou, nakoupí a jedou domů,“ řekl nám jeden z účastníků Jaroslav Šika. „Bylo to setkání, kde většina účastníků setrvá delší dobu, popovídá si o svých sbírkách s kolegou, kterého zná z Facebooku. A to je na této akci kouzelné, že se zde z těch virtuálních nicků stávají reální lidé, které je fajn poznat osobně. Prohlubuje to důvěru v obchody na Facebooku, které jako sběratelé hojně využíváme.“ 

Příznačné je, že věkový průměr účastníků chrudimské burzy byl znatelně nižší než na tradičních burzách v Praze i Brně. Potvrzuje to, že sběratelů je dost i mezi lidmi v plně produktivním věku, jde o to umět je zaujmout. A to se organizátorovi akce, známému fandovi kovových modelů Josefu Benešovi povedlo.

Další takové setkání sběratelů Abrexů se může uskutečnit v říjnu nebo příští rok. Josef Beneš to podmiňuje tím, jestli Abrex vydá nějaké významné novinky. Podle toho odhadujeme, že šance na opakování akce
jsou po prázdninách velké…

Místo: 
Restaurace Na Kopci
Na Kopci 99
Chrudim

Otevřeno: 9:00 – 14:00

Kontakt: Josef Beneš – Facebook

Modely Abrex si můžete koupit v e-Shopu Model Depo.

Jsme autorizovaný prodejce modelů Abrex, co nemáme v e-Shopu skladem, si u nás můžete objednat i mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze. Výhodné poštovné v Česku, na Slovensku i jinam do zahraničí.

Následujte nás: