Škoda Octavia Cup č. 11 a č. 46, Škoda 1203 Svazarm – parašutisti a další exkluzívní modely se představí v sobotu 3. června na sběratelské burze v Chrudimi

Exkluzívní a příležitostné modely, nabídka předních modelářů i prodejců a pohodové prostředí v restauraci i pod krytou terasou vás čekají na sběratelské burze ve východočeské Chrudimi, kterou můžete navštívit už tuto sobotu 3. června 2023. Chrudimské setkání sběratelů je zaměřené hlavně na modely československých a českých aut a dopravní techniky. Jedinečné modely osobních, užitkových aut a dioramata představí modelářská dílna Modely Jenda, precizované modely náklaďáků a kamionů Modely Sýkora Chrudim a seženete tam i pár modelů z Model DEPO. Burza v chrudimské restauraci Na Kopci začíná v sobotu v 9 hodin a v ceně vstupenky je už tradičně i opečená klobása.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO

Na chrudimské burze představí MoJe modely inspirované sérií Abrexu Škoda Octavia Cup z let 2005 a 2006 Jsou to vozy s čísly 11 a 46, které v řadě „kapeK“ v sériové podobě Abrex nevydal.

Modelem 8. chrudimské burzy je „Škoda Octavia RS – MoJe 1:43“

Autorem příležitostného modelu sběratelské burzy v Chrudimi je už tradičně modelářská dílna Modely Jenda (MoJe). Série příležitostných modelů chrudimské burzy se tentokrát rozroste o model Škoda Octavia RS ve fiktivní barevné kreaci z dílny MoJe. Model je nejen hezky provedený, ale jeho zakoupení s sebou nese další benefity. Ke každému srazovému modelu dostanete stírací los a každý je přitom výherní.

Termíny sběratelských burz a setkání v Česku a na Slovensku

Pro chrudimskou burze připravila modelářská dílna MoJe limitovanou edici 40 kusů speciálně upravených modelů Škoda Octavia RS.

Novinky z modelářské dílny Modely Jenda

Pro 8. chrudimskou burzu připravila značka Modely Jenda také zajímavou úpravu dvanáctsettrojkového minibusu Škoda 1203 – Parašutistický oddíl SVAZARM Příbram ve velikosti 1:43. Model odpovídá dobové fotografii. Jde o polepy modelu Abrex, včetně klasické červeno-bílé šachovnice na střeše vozu. Dalšími novinkami, které budou mít premiéru v Chrudimi, jsou modely, které rozšiřují slavnou sérii „Škoda Octavia Cup – Abrex 1:43. Dílna MoJe upravila sériové abrexy do podoby modelů, které už Abrex oficiálně nedal na trh. Jsou polepené v barvách, v jakých s nimi jezdili piloti Matějovský a Hájek. Podle sdělení MoJe se tyto modely budou na chrudimské burze prodávat za zvýhodněnou cenu oproti standardnímu prodeji.

Model Škoda 1203 – Parašutistický oddíl SVAZARM Příbram – MoJe 1:43

Benefiční akce

Speciální sérii 54 kusů modelů Škoda Vision D v barvách zdravotnické společnosti ORTOSERVIS ve velikosti 1:43 zhotovila pro 8. chrudimské setkání firma Seven Models. Poslání tohoto modelu jde nad rámec příležitostné „limitky“ – výnos z jeho prodeje bude věnovaný na zakoupení zvláštní zdravotní matrace pro postiženého Danečka, syna jednoho z organizátorů Josefa Beneše. Více se o problémech malého Dana dočtete v článku z TV Nova.

Model Škoda Vision D – ORTOSERVIS – Seven Models 1:43 na benefiční prodej s výnosem pro postiženého Danečka Beneše

Zastoupení prodejců na chrudimské burze

Restaurace Na Kopci v Chrudimi, kde sběratelskou burzu tradičně pořádá majitel Josef Beneš, poskytuje prodejcům stoly pro nabídku modelů ve vnitřních prostorách i na venkovní terase kryté pergolou. Původní i upravené modely československých a českých automobilů modelářských značek Abrex, IXO, DeAgostini, Foxtoys a další tam tradičně nabízejí Modely Jenda, Modely Sýkora Chrudim, Seven Models, Pavel Bartůněk, Lukáš Erber a další prodejci. Podle zkušeností z předchozích ročníků se dá očekávat asi 80 účastníků chrudimského setkání.

Na chrudimské burze seženete i model 1965 Škoda 1202 – Jihočeské drůbežářské závody N. P. Velké Pavlovice – Model DEPO 1:43
Na chrudimské burze seženete i model 1980 Škoda 110 R – Rally Legends – Model DEPO 1:43, který představuje věrnou podobu známého účastníka srazů a závodů veteránů

Informace o burze v Chrudimi

Restaurace Na Kopci a její přilehlá terasa zastřešená pergolami poskytuje prostory, kde se dají modely vyměňovat prodávat, kupovat a taky se o nich dá se sběrateli diskutovat. Vše rámuje přátelská atmosféra.

Pro prodejce je na chrudimské burze k dispozici asi 15 míst v restauraci a v závislosti na počasí dalších 15 míst na venkovní terase. Sběratelé si ale můžou přivézt i jednotlivé modely a nabízet je k výměně nebo k prodeji kdekoliv, třeba u stolu, kde si dávají občerstvení.


Setkání modelářů a sběratelů modelů československých a českých automobilů a motocyklů
Sériové i modelářsky upravené modely aut, dioramata a doplňky

Restaurace Na Kopci
Na Kopci 99
Chrudim

Otevřeno: 9:00 – 14:00, podle zájmu účastníků i déle
Kapacita restaurace je asi 15 stolů v restauraci a podle počasí asi 15 dalších stolů venku. Organizátoři očekávají asi 80 účastníků.

Vstupné: 100 Kč – v ceně je jako občerstvení klobása. V restauraci je standardní nabídka nápojů. Za stoly se neplatí.

Kontakt:  organizátor Josef Beneš, sběratel modelů Abrex a dalších modelů československých a českých aut

Parkování: Bezplatné na komunikaci u restaurace, kapacita dostatečná

Související: Sběratelské burzy v Česku a na Slovensku

Modely a publikace si můžete koupit v e-Shopu Model Depo a Model DEPO/Chytré kostky.

Jsme autorizovaný prodejce společností Abrex, IXO Models, Model DEPO, FoxToys a Czech Auto Legends. Modely, které nemáme skladem, si u nás můžete objednat i mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze-Libni u Palmovky. Výhodné poštovné v Česku, na Slovensko i jinam do zahraničí.

Přestože se chrudimská burza odehrává v restauraci, sběratelé si v ní najdou dost prostoru pro prodej, nákup i výměnu modelů.
Prostor pro prodej, nákup a výměny modelů je na chrudimské burze i na terase restaurace Na Kopci pod širokou pergolou.

Následujte nás: