Škoda 1203 – ČSAD Ostrava, Octavia Cup vize Legendy 2023 a další exkluzívní modely se představí tuto sobotu 24. září na sběratelské burze v Chrudimi

Exkluzívní a příležitostné modely, tombola a losování výherců modelů, nabídka předních modelářů i prodejců a pohodové prostředí v restauraci i pod krytou terasou jsou lákadla sběratelské burzy ve východočeské Chrudimi, kterou můžete navštívit už tuto sobotu 24. září. Chrudimské setkání sběratelů je zaměřené hlavně na modely československých a českých aut a dopravní techniky. Jedinečné modely osobních, užitkových aut a dioramata představí modelářská dílna Modely Jenda, precizované modely náklaďáků a kamionů Modely Sýkora Chrudim, očekává se i nabídka dalších známých prodejců. Burza v chrudimské restauraci Na Kopci začíná v sobotu v 9 hodin a v ceně vstupenky je už tradičně i opečená klobása.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO

Exkluzívním modelem 7. burzy sběratelů modelů aut v Chrudimi je Škoda Octavia I – AUTOŠKOLA Chrudim1:43, který připravila modelářská dílna MoJe. Pro slosování navíc připravila další speciální model, který představí 24. září na chrudimské burze.

Modelem 7. chrudimské burzy je „Škoda Octavia I – AUTOŠKOLA Chrudim – MoJe 1:43“

Už kmenovým autorem příležitostných modelů sběratelské burzy v Chrudimi je modelářská dílna Modely Jenda (MoJe). Série příležitostných modelů chrudimské burzy se tentokrát rozroste o model Škoda Octavia I – AUTOŠKOLA Chrudim, opět ve velikosti 1: 43. Jde o fiktivní vůz s atraktivním designem ROUTE 66. Model je nejen hezky provedený, ale jeho zakoupení s sebou nese další benefity. Ke každému srazovému modelu dostanete stírací los a každý je přitom výherní. Při nákupu libovolných modelů MoJe nad 3000 Kč dostanete navíc číslo do losování, které bude na chrudimské burze kolem poledne. A pokud bude vylosované vaše číslo, odnesete si další speciální model vyrobený pro 7. chrudimský sraz.

Termíny sběratelských burz a setkání v Česku a na Slovensku

Na chrudimské burze představí MoJe svou vizi – model Škoda Octavia Cup – LEGENDY 2023. Pod plachtou by měla být speciální Škoda Octavia II Cup LEGENDY ve speciální úpravě pro výherce slosování.

Novinky z modelářské dílny Modely Jenda

Pro 7. chrudimskou burzu připravila značka Modely Jenda také zajímavou úpravu dvanáctsettrojkové dodávky Škoda 1203 – ČSAD těžká doprava Ostrava ve velikosti 1:43. Model odpovídá dobové fotografii ze Světa motorů. Jde o kompletní přestavbu modelu DeAgostini včetně odbarvení a přelakování karoserie modelu autentickou žlutou barvou. Další novinkou, která bude mít premiéru v Chrudimi, je „vize“ Škoda Octavia Cup – LEGENDY 2023 MoJe 1:43. Na rozdíl od servisní dvanáctsettrojky je tento model sběratelskou kreací na příležitostné retro modely. Podle sdělení MoJe se modely této značky budou na chrudimské burze prodávat za zvýhodněnou cenu oproti standardnímu prodeji.

Modely Škoda 1203 – ČSAD těžká doprava Ostrava – MoJe 1:43
Model Škoda 1203 – ČSAD těžká doprava Ostrava – MoJe 1:43

Zastoupení prodejců na chrudimské burze

Restaurace Na Kopci v Chrudimi, kde sběratelskou burzu tradičně pořádá majitel Josef Beneš, poskytuje prodejcům stoly pro nabídku modelů ve vnitřních prostorách i na venkovní terase kryté pergolou. Původní i upravené modely československých a českých automobilů modelářských značek Abrex, IXO, DeAgostini, Foxtoys a další tam nabídnou Modely Jenda, Modely Sýkora Chrudim, Seven Models, Pavel Bartůněk, Lukáš Erber a další prodejci. Podle zkušeností z předchozích ročníků se dá očekávat asi 80 účastníků chrudimského setkání.

Přestože se chrudimská burza odehrává v restauraci, sběratelé si v ní najdou dost prostoru pro prodej, nákup i výměnu modelů.

Informace o burze v Chrudimi

Restaurace Na Kopci a její přilehlá terasa zastřešená pergolami poskytuje prostory, kde se dají modely vyměňovat prodávat, kupovat a taky se o nich dá se sběrateli diskutovat. Vše rámuje přátelská atmosféra.

Pro prodejce je na chrudimské burze k dispozici asi 15 míst v restauraci a v závislosti na počasí dalších 15 míst na venkovní terase. Sběratelé si ale můžou přivézt i jednotlivé modely a nabízet je k výměně nebo k prodeji kdekoliv, třeba u stolu, kde si dávají občerstvení.

Pod plachtou čeká model pro slosování na 7. chrudimské burze 24. září 2022. Podle našich informací by to měla být Škoda Octavia II Cup Legendy ve speciální úpravě pro výherce slosování.

Setkání modelářů a sběratelů modelů československých a českých automobilů a motocyklů
Sériové i modelářsky upravené modely aut, dioramata a doplňky

Restaurace Na Kopci
Na Kopci 99
Chrudim

Otevřeno: 9:00 – 14:00, podle zájmu účastníků i déle
Kapacita restaurace je asi 15 stolů v restauraci a podle počasí asi 15 dalších stolů venku. Organizátoři očekávají asi 80 účastníků.

Vstupné: 100 Kč – v ceně je jako občerstvení klobása. V restauraci je standardní nabídka nápojů. Za stoly se neplatí.

Kontakt:  organizátor Josef Beneš, sběratel modelů Abrex a dalších modelů československých a českých aut

Parkování: Bezplatné na komunikaci u restaurace, kapacita dostatečná

Související: Sběratelské burzy v Česku a na Slovensku

Modely a publikace si můžete koupit v e-Shopu Model Depo a Model DEPO/Chytré kostky.

Jsme autorizovaný prodejce společností Abrex, IXO Models, Model DEPO a Czech Auto Legends. Modely, které nemáme skladem, si u nás můžete objednat i mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze-Libni u Palmovky. Výhodné poštovné v Česku, na Slovensku i jinam do zahraničí.

V popředí je model Škoda Octavia Cup – LEGENDY 2023, za ním zatím vzorky jedničkové Octavia Cup, které čeká další modelářská úprava.

Následujte nás: