Model nejslavnější „espětky“: Praga S5T – první Česká expedice Himálaj 1969 – CAL & Model DEPO 1:43. Model s knihou o dobrodružství pragovky z Liberce

Výjimečný model expediční „espětky“ ve velikosti 1:13 vydaly Czech Auto Legends a Model DEPO. Je výjimečný historií vozu, který v roce 1969 vyrazil z Liberce na 23 tisíc kilometrů dlouhou dobrodružnou pouť do nejvyššího pohoří světa a zpět. Je výjimečný také tím, že k němu Model DEPO vydává publikaci, která je součástí balení modelu. A exkluzívní limitovaná edice 30 modelů vychází dokonce s přílohou v podobě velké knihy „Na Annapúrnu“ o strastech i úspěchu první československé a české expedice, která zdolala osmitisícovku v Himálaji. Tuto exkluzívní limitovanou edici Praga S5T – 1. Česká expedice Himálaj 1969 – CAL & Model DEPO 1:43 s knihou seženete pouze v e-shopech Model Depo a Model DEPO/Chytré kostky.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO

Exkluzívní limitovaná edice sestaveného modelu Praga S5T − první Česká expedice Himálaj 1969 CAL a Model DEPO 1:43

Jako skutečná expediční pragovka

Model nejslavnější „espětky“, který je přílohou této publikace, vznikl podobným způsobem, jakým před více než půl stoletím nadšenci ze severu Čech postavili expediční Pragu S5T-3. Na model pragovky se sériovým podvozkem a kabinou zhotovili v Czech Auto Legends prodlouženou korbu a cestovní nástavbu „Apollo“. Za základ si přitom vzali precizně provedený kovový model Praga S5T německé značky Premium Classixss ve velikosti 1:43.

Praga S5T − první Česká expedice Himálaj 1969 CAL a Model DEPO 1:43

Vývoj modelu

Zásadní podklady pro vývoj modelu, včetně rozsáhlé fotodokumentace, poskytl syn vedoucího první České himálajské expedice Vladimír „Chroust“ Procházka mladší.

Model prodloužené korby a plechové nástavby „Apollo“ vyvíjeli ve 3D programu profesionální modeláři Czech Auto Legends. Podle dobových fotografií také zhotovili autentické barevné provedení expediční „espětky“. K modelu patří i drobné doplňky jako mřížky menších oken „Apolla“ a přídavná světla.

Na přípravě modelu pragovky českých   horolezců spolupracovalo studio Model DEPO, kde vznikl i přebal vitrínky a tato publikace. Pozadí vitrínky s unikátní číslem slouží jako certifikát každého z pěti set exemplářů limitované edice.

S výjimkou exkluzívní limitované edice 30 ks je Praga S5T − první Česká expedice Himálaj 1969 − CAL a Model DEPO 1:43 dodávaný s příslušenstvím: přídavná světla, mřížky oken, žebřík na pravé straně, které si můžete nalepit.

Limitovaná edice

Model Praga S5T − první Česká expedice Himálaj 1969 − CAL a Model DEPO 1:43 vychází v limitované edici 500 ks a 4 neprodejných předvýrobních vzorků. Prvních 30 čísel exkluzívní limitované edice s patřičnými číselnými certifikáty je vyhrazených kompletně sestaveným modelům s přílohou v podobě velké knihy Na Annapúrnu. Dalších 470 modelů obsahuje toto příslušenství nenainstalované, které si může sběratel nalepit. Certifikát s pořadovým číslem v edici a s autentickou fotografií expediční pragovky v Himálaji tvoří pozadí každého modelu.

Přední strana brožury, která je součástí každého balení modelu je Praga S5T − první Česká expedice Himálaj 1969 − CAL a Model DEPO 1:43
Zadní strana brožury, která je součástí každého balení modelu je Praga S5T − první Česká expedice Himálaj 1969 − CAL a Model DEPO 1:43

Exkluzívní prodej na Model DEPO

Exkluzívní limitovanou edici 30 ks sestavených modelů „Nejslavnější Praga S5T – první Česká expedice Himálaj 1969“ s knihou Na Annapúrnu (202 stran, tvrdé desky) dostanete pouze v e-shopu Model DEPO a Chytré kostky. Jsou to poslední dostupné výtisky knihy.

V e-shopech Model DEPO a Chytré kostky dostanete také další modely limitované edice 500 ks, resp. 470 ks, s 24stránkovou publikací s popisem cesty a s historií tohoto unikátního českého vozu a s balíčkem doplňků: přídavná světla, mřížky oken a snímací žebřík na pravé straně vozu. 

Kompletně sestavený model Praga S5T − první Česká expedice Himálaj 1969 − CAL a Model DEPO 1:43 s nainstalovaným příslušenstvím: přídavná světla, mřížky oken, žebřík na pravé straně z Exkluzívní limitované edice 30 ks, kterou dostanete jen na Model DEPO

Exkluzívní modely a publikace si můžete koupit v e-Shopu Model Depo a Model DEPO/Chytré kostky.

Jsme autorizovaný prodejce společností Abrex, IXO Models, Model DEPO, FoxToys a Czech Auto Legends. Modely, které nemáme skladem, si u nás můžete objednat i mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze-Libni u Palmovky

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.