Model DEPO vydává pro své úpravy modelů Abrex vlastní přebaly vitrínek. Budou v nich i číslované řady modelů

Plastové vitrínky s upravenými modely Abrex začalo balit do vlastních krabiček Model DEPO. Firma k tomu přistoupila na základě dohody se společností Abrex. Krabičky, resp. kartonové přebaly Model DEPO, mají jasně odlišit upravené a neupravené modely, aby sběratel věděl, jaký druh modelu si pořizuje. Model DEPO nyní balí do vlastních přebalů všechny modely, na kterých provádí úpravy, jako je výměna koleček, majáků, vlastní obtisky a polepy a další úpravy.

Zpředu je na krabičce umístěné logo Model DEPO a název edice.

Nové přebaly Model DEPO jsou vyrobené z pevného kartonu gramáže 300 potaženého lesklým laminem. Mají tvar „rukávu“, díky kterému je model vidět v krabičce také zpředu i zezadu. Model DEPO už v minulosti připravil malou edici uzavřených krabiček pro úpravu modelu největšího českého prodejce Foxtoys. Zvažuje nyní vyrobit obdobný typ krabiček i pro vlastní úpravy modelů.

Modely v úpravě Model DEPO je možné si objednat mailem nebo v e-Shopu Model DEPO.

Nápis na vrchní straně přebalu vymezuje edici Model DEPO jen na speciálně připravené modely.
Úpravy Model DEPO

Studio Model DEPO začalo upravovat kovové modely ve spolupráci s modelářským sdružením Czech Auto Legends Martina Vilda. V současné době na modely Abrex hlavně montuje profesionálně odlévaná „elektronová kola“. Zatím jde hlavně o škodovácká kola „dělítka“ a kola Metalexu „kříže“, která byla určená hlavně pro soutěžáky. Za socialismu je ale řada šťastlivců sehnala „bokem“, aby si s nimi vytunili své škodovky. Protože byly soutěžní vozy homologované pro běžný provoz na pozemních komunikacích, mohla se tato kola namontovat i na „obyčejná“ osobní auta.

Model DEPO také prodává modely Abrex s vlastními majáky, které v detailní podobě vyrábí Czech Auto Legends CAL. Tyto majáky prodává i samostatně.


Model DEPO dává na přebalu najevo, že pro své úpravy používá hlavně modely českého výrobce Abrex. Modely v úpravě Model DEPO budou provázet články na našem webu.

V řádu několika dnů Model DEPO vydá první retro modely Abrex ve stylu „Rychlé pruhy“ sedmdesátých a osmdesátých let a speciální model k ročnímu výročí založení firmy Model DEPO. Tyto modely vydá v časově omezené sérii a bude je jednoduchým způsobem každý jednotlivě číslovat. Sběratelé tak budou mít přehled a doklad o tom, kolik modelů se v edici upravilo a přesně jakém pořadí byl jejich model prodaný.

Spodní krabička je standardní – obsahuje všechny „náležitosti ze zákona“ i informace o kontaktech na firmu Model DEPO.
Nový kartonový přebal na modely Abrex, které upravuje Model DEPO.
Pozadí modelu zvolil úpravce Model DEPO stylové. Představuje start mototuristické soutěže z období socialismu. Tyto akce často navštěvovali motoristé, kteří si své vozy s oblibou různě upravovali.
Grafické provedení přebalů Model DEPO je založené na střídmém designu.

Sledujte novinky a recenze o kovových modelech na Facebooku Model DEPO.

Následujte nás: