Stříbrná „ruleta“ pro setkání abrexistů v Chrudimi – příležitostný spacebak Škoda Rapid a unikátní Škoda 1203

3. setkání sběratelů modelů Abrex, které bude v Chrudimi už tuto sobotu 12. října 2019, ozdobí zlaté a stříbrné speciály ve velikosti 1:43. Limitovanou edici zlaté Škody 1100 MBX s charitativním posláním připravila pro setkání společnost Abrex a třicet příležitostně upravených modelů 2012 Škoda Rapid přiveze do Chrudimi profesionální modelář Jan Čulik. A aby toho nebylo na burze „málo“, uspořádá v Chrudimi i napínavé losování o jediný exemplář unikátně upravené Škody 1203.

Příležitostný model se vzrušujícím lákadlem

Model 2013 Škoda Rapid Spaceback ve stříbrné metalíze stylizoval Jan Čulik jako „Pořádkovou službu 3. setkání sběratelů v Chrudimi“. Kromě dvoubarevných polepů opatřil model Abrexu ve velikost 1:43 také modrým majáčkem. Příležitostný model se bude na burze v Chrudimi prodávat za 999 Kč v omezeném množství třiceti kusů.

Podstatným doplňkem modelu je ďábelské lákadlo v podobě repliky poukazu s tuzexovými „bony“. Útržky z tohoto poukazu se budou na setkání losovat a ve hře bude jediný exemplář unikátně upraveného modelu Abrex 1:43 – výherce získá Škodu 1203 v leskle stříbrné barvě.

Sledujte informace o nových kovových modelech na Facebooku Model DEPO.

Model jako socha

Na první pohled připomíná bonusová dvanáctsettrojka pokovený model. Jan Čulik toho dosáhl náročným postupem. Karoserii modelu nejprve zbavil původního laku, odmontoval masku a světla a kovový odlitek přestříkal lesklou modelářskou chromovou barvou. Aby vytvořil hluboce lesklý efekt, chromovou barvu ještě přestříkal bezbarvým lakem, který navíc po zaschnutí rozleštil.

Skla, světla a maska Škody 1203 zůstaly v původní podobě, stříbrně přestříkaný je ale podstavec modelu. Působivý dojem „sochy“ zdůrazňují plastické emblémy loga okřídleného šípu v rozích podstavce. Tento model nebude na chrudimské burze k prodeji, jediný exemplář je zatím určený jen pro výherce losování kuponů z příležitostné limitky Škoda Rapid Spaceback „sběratelská pořádková služba“.

3. setkání sběratelů modelů Abrex

místo:
Restaurace U Vočka
Na Kopci 99
Chrudim

otevřeno: 9:00 – 14:00, po burze pro účastníky až do 17 hodin

kontakt: Josef Beneš – Facebook

Replika tuzexových bonů z doby socialismu, které se na 3. setkání sběratelů modelů Abrex v Chrudimi stanou hodně tvrdou valutou. Ve slosování se dá za jeden z nich vyhrát unikátní přestavba modelu Škoda 1203 od Abrexu.

Modely Abrex a dalších výrobců si můžete koupit v e-Shopu Model Depo.

Jsme autorizovaný prodejce modelů Abrex a Czech Auto Legends. Co nemáme v e-Shopu skladem, si u nás můžete objednat i mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze. Poštovné ZDARMA při objednávce nad 1700 Kč.

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.