Y-11C 1938 Lagonda Drophead Coupe

 

Měřítko 1/43                                                                            Roky výroby: 1974 – 1985

 

Nové barevné schéma Lagondy má opět metalické barvy, zlaté blatníky a červenooranžovou karoserii. Na snímku nejběžnější 24 papsková kola. Tato barevná kombinace se starými kovovými koly je raritou.

 

Dostupnost: Verze na nových plastových kolech jsou mnohem dostupnější než verze na starších kolech kovových. Very rare je verze oranžovo-zlatá s jasně červenými plasty. Rare pak oranžovo-zlatý model s plnými koly nebo krémový model se zlatými blatníky.

 

Barva modelu: Nově se karoserie Lagondy stříkala oranžovou metalízou a blatníky byly naopak zlaté. Pokovené části zůstaly zlaté, plastová vložka a mřížka buď černá nebo hnědočervená. Pozdější karoserie byly tmavší a MICA je popisuje jako „měděné“. Kola stříbrná 12ti paprsková nebo 24 paprsková, výjimečně plná. Vyskytují se také červená 12ti paprsková kola. Raritou je toto barevné schéma ještě se starými kovovými koly.

 

V roce 1979 se změnila barva karoserie na smetanovou a s černými blatníky. Interiér bývá hnědočervený nebo hnědý a maska černá nebo hnědočervená. Modely s černým interiérem MICA označuje Difficult, ale vzhledem k relativně snadné záměně to není příliš oprávněné. Pokovení se změnilo na stříbrné, ale existuje raritní verze ještě se zlatými nárazníky. Další varianty se liší opět koly, nejběžnější jsou plná.  
 
Vlevo a uprostřed následující barevné schéma v nemetalických barvách se smetanovou karoserií a černými blatníky mívá pokovené části stříbrné a různé plasty. Poslední tmavě červená Lagonda se prodávala pouze v setu se dvěma dalšími modely. 

 

Poslední Lagonda z roku 1985 je celá tmavě červená. Objevuje se opět s černým nebo hnědým interiérem a se zlatým pokovením. Nedodávala se samostatně, pouze jako set společně s modely Y-23A AEC MAPLES a Y-25A Renault DUCKHAMS OIL.

 

Krabičky:  Oranžově nebo měděně-zlaté modely se prodávaly ve woodgrain boxech H1 i H2. Smetanové modely patří do krabiček typu I1I4. Tmavě červená Lagonda se vyskytuje ve speciálním boxu pro tři modely vzhledově vycházejícím z krabiček J, jemuž  MICA přidělila kód L.

 

Další informace naleznete u popisu starších verzí.

    


text a foto Libor Mikš


Všechny texty a fotografie podléhají autorským právům a je možné je použít s uvedením linku na server www.diecast.cz u každé fotografie nebo citace. Jinak jen se souhlasem www.diecast

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *