Abrex připravil pro setkání sběratelů v Chrudimi upravený model 1969 Škoda 1100 MBX s ušlechtilým posláním

Opulentně vyhlížející zlatý limitovaný model 1969 Škoda 1100 MBX ve velikosti 1:43 zhotovila společnost Abrex speciálně pro 3. chrudimské setkání, které pořádají přátelé této značky už v sobotu 12. října. Poslání tohoto modelu jde nad rámec příležitostné „limitky“ – výnos z jeho prodeje bude věnovaný na zakoupení elektrické polohovací postele a speciální autosedačky pro postiženého Danečka, syna jednoho z organizátorů Josefa Beneše. Více se o problémech malého Dana dočtete v článku z TV Nova.

Na titulním snímku vidíte prototyp modelu. Z fotografie je zřejmé, že jde o úpravu standardního modelu, který bude přestříkaný zlatou barvou, podobně jako byly v minulosti pokovené vaporizací některé modely Abrex. Zlaté embéixo bude zabalené v krabičce Abrexu opatřené nálepkou s hologramem a pořadovým číslem modelu v limitované sérii 77 kusů. Na setkání v Chrudimi bude v prodeji asi 50 modelů, zbytek poskytnou organizátoři sponzorům pomoci synovi Josefa Beneše.

Jaroslav Šika zachytil atmosféru na minulém 2. setkání sběratelů modelů Abrex v Chrudimi.

Další dva příležitostné modely chystá pro 3. chrudimské setkání abrexistů i známý zkušený modelář Jan Čulík. Podrobnosti k jeho exkluzivním modelům přineseme na našem webu za pár dní.

Sledujte informace o novinkách na Facebooku Model DEPO.

3. setkání chrudimské sběratelů modelů Abrex má charakter burzy, kde mohou účastníci vyměňovat i prodávat a nakupovat hlavně modely Abrex. Na minulém setkání se objevily i jiné značky, kultovky a staré hračky-automobily. Burza přátel značky Abrex je pořádaná 12. října 2019 v Chrudimi, v restauraci U Vočka pod sídlištěm Na Větrníku, od 9 do 14 hodin. Účastníci můžou v restauraci dál posedět i po burze.

Na jarní chrudimskou akci dorazili s várkou vzácných modelů i ředitel Abrexu Jan Mizera (vlevo) a šéf obchodu Abrexu Robert Švec (před ním vpravo).

Vstupné na akci je 100 Kč, v ceně vstupenky bude grilovaná klobása. Jarního setkání sběratelů modelů Abrex se v Chrudimi podle odhadů organizátorů zúčastnilo víc než 70 lidí, v průběhu dopoledne se někteří účastníci střídali. Jeden z účastníků Jaroslav Šika označil chrudimské setkání za skvělou akci. V příjemné atmosféře se podle něj sešli „sběratelé z masa a kostí“ a pěkně si popovídali. Zároveň si také „pěkně vyprášili peněženky“ při nákupech modelů.

3. setkání sběratelů modelů Abrex

místo:
Restaurace U Vočka
Na Kopci 99
Chrudim

otevřeno: 9:00 – 14:00, po burze pro účastníky až do 17 hodin

kontakt: Josef Beneš – Facebook

Modely Abrex si můžete koupit v e-Shopu Model Depo.

Jsme autorizovaný prodejce modelů Abrex, co nemáme v e-Shopu skladem, si u nás můžete objednat i mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze-Libni u Palmovky. Výhodné poštovné v Česku, na Slovensko i jinam do zahraničí.

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.

1 komentář: „Abrex připravil pro setkání sběratelů v Chrudimi upravený model 1969 Škoda 1100 MBX s ušlechtilým posláním

Komentáře nejsou povoleny.