Abrex opět otevřel Muzeum autíček v zámečku Příseka u Jihlavy, kde je jedna z největších sbírek modelů

AKTUALIZOVÁNO 6. 6. 2020: Krátce po zrušení restrikcí kvůli pandemii COVID-19 zajistil Abrex znovuotevření svého Muzea autíček v zámečku Příseka v Brtnici z Jihlavy. V sezóně je areál s muzeem, venkovními prostory a kavárnou otevřený v době 10:00 až 18:00. Pro návštěvníky připravili lidé z Abrexu několik změn a novinek. Zvláštní limitované modely se při příležitosti znovuotevření muzea neprodávají, ale v podnikové prodejně na zámku Přísek jsou k dostání novinky i některé modely, které už z e-Shopu Abrexu zmizely.

Buďte informovaní o novinkách kovových modelů, přihlašte se ke sledování Facebooku Model Depo.

Bakelitová autíčka Škoda 440 Spartak v Muzeu autíček v Přísece, obec Brtnice u Jihlavy.

Pro sběratele, kteří přijedou s celou rodinou a chtějí si nerušeně pořádně prohlédnout tisíce vzácných exponátů muzea připravil atraktivní „odkladiště“ pro děti. Bude pro ně k dispozici trampolína, pískoviště i dlouho očekávaný dětský koutek v prostorách muzea. Vyčerpaní dospělí dostanou na uvítanou první dvě piva Plzeň zdarma. Parkování je v areálu zdarma. Ve stylové kavárně je k dostání široká nabídka nápojů, kopečková zmrzlina, káva a zákusky.

Související: První kovový model Abrex „Škoda Octavia Combi Tour“ ve velikosti 1:43 je v Muzeu autíček v Přísece u Jihlavy


Další pohled na bakelitová autíčka Škoda 440 Spartak v Muzeu autíček v Přísece. Za nimi jsou Škody 1200 STW v provedení Veřejná bezpečnost. Vyráběl je v padesátých letech Ites Igla.

Sbírka v zámečku Příseka v obci Brtnice u Jihlavy je asi nejreprezentativnější kolekcí autíček a modelů škodovek. Tamní Muzeum autíček je zároveň nejrozsáhlejší celoročně otevřenou expozicí československých hraček a modelů, které představují dopravní prostředky a další techniku.

Hračky tanků ze sedmdesátých let v Muzeu autíček v Přísece, obec Brtnice u Jihlavy.

Ve čtyřech podlažích je v zámečku Příseka vystaveno přes jedenáct tisíc hraček, které vyrobily firmy a za socialismu národní podniky a družstva na území Československa v letech 1910 až 1990. Doplňují je také ukázky produkce zahraničních výrobců z minulého století. Ve vitrínách v kavárně Muzea autíček je umístěna většina sběratelských modelů společnosti Abrex od doby začátku jejich výroby v roce 2006. Najdete tam všechny varianty modelů Abrex 1963 Škoda Felicia ve velikostech 1:43 a 1:72.

Zlomek expozice, která se rozkládá ve třech podlažích Muzea autíček v Přísece, obec Brtnice u Jihlavy.

V hlavní expozici uvidíte i raritní prototypy z doby vývoje kovových modelů Abrex ve všech velikostech. V muzeu se také prodávají všechny modely ze současné produkce Abrexu, často i verze, které už se jinde vyprodaly. Společnost Abrex zde také pořádá setkání sběratelů a další akce. Muzeum autíček v zámečku Příseka u Jihlavy založil společník Abrexu a sběratelský nadšenec Radek Bukovský v roce 2015.

Zámek Příseka v obci Brtnice u Jihlavy, kde je umístěné Muzeum autíček společnosti Abrex.
Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.