Modely Škoda R5 – Rally Šumava a Che Guevara se vyprodaly za půl dne. Abrex chystá další eRpětky už jen v malých sériích

K překvapení většiny sběratelů zmizely nové modely eRpětek z
e-shopů Abrexu a Model DEPO za pár hodin. Stejný osud je potkal v e-shopech dalších prodejců, pokud se tam vůbec dostaly. Podle informací z Abrexu se navíc modely „Škoda Fabia R5 − Rallye Šumava Klatovy 2018, Kopecký – Dresler“ a „Škoda Fabia R5 − Che Guevara Energy Drink Tour de Corse 2017, Kopecký – Dresler“ už s největší pravděpodobností nebudou vůbec dodělávat. Souvisí to s postupným ukončováním produkce historicky vůbec nejúspěšnějšího českého modelu soutěžního vozu − Škoda Fabia R5
− Abrex 1:43.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO.

Model Abrex 1:43 „Škoda Fabia R5, č. 33 posádky Kopecký – Dresler“ z relativně méně známé rally „Che Guevara Energy Drink Tour de Corse 2017“ nevyvolal zpočátku příliš pozornosti. Zděšení mnoha sběratelů nastalo, když se za pár hodin po premiéře vyprodal v e-shopech Abrex, Model DEPO a u dalších prodejců. Pokud ho vůbec měli v nabídce.

Zásoby modelů „2015–2019 Škoda Fabia R5“ – Abrex 1:43 se už tenčí a podle informací z Abrexu společnost v dohledné době neuvažuje o jeho další reedici. Všech možných verzí modelů proslulé eRpětky se prodalo opravdu mnoho a Abrex už nechce model recyklovat v dalších reedicích. Ředitel Jan Mizera vidí perspektivu a větší přínos pro sběratele v dalších projektech, na kterých se teď v Abrexu pracuje.

Model „Škoda Fabia R5, č. 33 posádky Kopecký – Dresler z Che Guevara Energy Drink Tour de Corse 2017“ ukázal mnoha sběratelům záda, když si ho nestihli koupit jen pár hodin po jeho premiéře.

Budoucnost současného modelu Škoda Fabia R5 – Abrex 1:43

Skutečný soutěžní vůz Škoda Fabia R5 už na evropských rally dosloužil a rychle ho nahradil jeho úspěšný nástupce Škoda R5 evo. Pokud jde o modely eRpětky ve velikosti 1:43, ve skladech společnosti Abrex už zbývají jen poslední stovky polotovarů, které čekají na polepení. V Abrexu pro ně
ještě rozpracovávají asi dvacet možných verzí. Ředitel Jan Mizera řekl Model DEPO, že zbylé varianty modelu soutěžní Fabie R5 už Abrex nebude připravovat ve velkých sériích – předpokládaný počet je asi 150 modelů pro každou novou verzi.

Model Škoda Fabia R5 − Rallye Šumava Klatovy 2018, č. 1, Kopecký – Dresler může mít brzy větší cenu než některé limitky − Abrex ho vyrobil jen v malé edici 150 exemplářů.

Tak malé množství exemplářů jedné verze modelu není příliš obvyklé. Nové modely Škoda Fabia R5 ve velikosti 1:43 přitom Abrex neplánuje vydávat jako limitované edice. Jan Mizera řekl, že Abrex nechce limitovaných edicí nadužívat a na příští rok je zatím plánuje asi jednou za dva měsíce. Vývojáři Abrexu teď hlavně pracují na nových modelech po výrobu v Česku a v Číně. Vedení Abrexu si přísně hlídá, aby neunikla informace o tom, jestli v případě nových modelů soutěžních vozů půjde spíš do minulosti nebo do současnosti. V tom základním ovšem Abrex strategii nemění – i nadále plánuje relativně produkovat dostupnější „velkosériově“ vyráběné kovové modely namísto menších sérií modelů z rezinu ve vysokých cenových relacích.

Model „Škoda Fabia R5 − Rallye Šumava Klatovy 2018, č. 1, Kopecký – Dresler“ ve velikosti 1:43 vyrobil Abrex jen v počtu 150 kusů. Bez medializace a bez snahy po zhodnocení jako limitované edice. To co neudělal Abrex ale bezpochyby udělají překupníci.

Modely Abrex a dalších značek si můžete koupit v e-Shopu Model Depo.

Modely Abrex, Model DEPO, Czech Auto Legends, AClivery a Foxtoys, které nemáme zařazené do e-Shopu, si můžete objednat e-mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze nedaleko metra Palmovka.

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.