Sedm malosériových škodovek – taxíky, autoškola a rally. Jarními novinkami zamířil Abrex na skalní sběratele

Šest malosériových modelů: Škoda 110 L – TAXI a Škoda 1203 – TAXI, dvě soutěžní Fabie R5 z Rally Mexico 2017 a Wales Rally 2017 a reedice žluté Fabie II – Autoškola Wyrwolova, to vše se vyprodalo na webu Abrexu za 15 minut, taxíky dokonce za 5 minut. Stejně rychle zmizela i první várka modelu Kopeckého Škody Fabia S2000 z Rally of Queensland 2014 v měřítku 1:18. Byla to asi nevětší koncentrace malosériových modelů, s jakou kdy Abrex přišel v jediný den. Akce Abrexu vyšla. Je zřejmé, že se teď společnost zaměřuje na prodej dražších modelů skalním sběratelům, aby kompenzovala ztráty ze zavřených regálů supermarketů a řetězců, kde si kupovali standardní levnější modely i laici nesběratelé.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO.

Třetí vydání modelu 2006 Škoda Fabia II 2006 – Autoškola Wyrwolová – Abrex 1:43 se od předchozích edicí neliší.
________________________________________________________
Do třetice Autoškola Wyrwolová

Třetí a poslední malosériovou edici 2006 Škoda Fabia II – Autoškola Wyrwolová vydal Abrex v množství necelých 150 modelů. První edice vyšla před lety, druhá vloni a touto třetí Abrex uzavírá tuto malou sérii žlutých Fabií II v barvách soukromé autoškoly z Prahy. Podle interních informací pro ni v Abrexu použili všechny zbývající modely žluté Fabie II v měřítku 1:43. A protože Abrex neplánuje, že by někdy v dohledné době ještě vyrobil další modely 2006 Škoda Fabia II, je tím možnost dalších úprav uzavřená. S tím také v Abrexu kalkulují a zatímco se jiné barvy civilní Fabie II vyprodávají za pouhých 195 Kč, pro tento žlutý polepený model Autoškoly Wyrwolová stanovil Abrex oficiální cenu 995 Kč. Za tu ho také budeme prodávat i v e-Shopu Model DEPO.

Model Škoda Fabia R5 z exotické Rally Guanajuato Mexico 2017, číslo 30, posádka Tidemand – Andersson – Abrex 1:43
________________________________________________________
Model Škoda Fabia III R5 – Dayinsure Wales Rally GB 2017, č. 46, posádka Nordgren a Suominen– Abrex 1:43
________________________________________________________

Dalšími modely, které máme na předobjednávku jako autorizovaní prodejci Abrexu, jsou jedny z posledních verzí modelu Škoda Fabia R5, tentokrát v provedení Rally Guanajuato Mexico 2017 a Dayinsure Wales Rally 2017. Modely slavné erpětky zahraničních posádek Tidemand – Andersson a Nordgren – Suominen by za jiných okolností nebyly tahákem jako tovární vozy posádky Kopecký – Dresler, ale tyto vyšly v množství odhadem sto padesát a sto padesát modelů, takže zůstanou poměrně vzácnými polepovými verzemi celkově velmi úspěšného modelu ve velikosti 1:43. Abrex v tomto případě ponechal jejich oficiální cenu na obvyklých 695 Kč, ale překupníci už jejich tržní ceny vytáčejí do vyšších obrátek.

Hezky provedený model Škoda Fabia II FL S2000 z International Rally of Queensland 2014, číslo 2, posádky Kopecký – Dresler v podání Abrex 1:18
________________________________________________________
Nová polepená Škoda Fabia FL 2000S – Abrex 1:18

V pořadí už třetí polepený plně otvírací model tovární soutěžní škodovky z roku 2014 vydal Abrex zatím v počtu jen padesáti exemplářů. Připravuje nicméně ještě další padesátku, takže edice Škoda Fabia II FL S2000 z International Rally of Queensland 2014, číslo 2, posádky Kopecký a Dresler – Abrex 1:18 bude mít celkem sto modelů. Edice není označená jako limitovaná, ale další modely této verze už Abrex neplánuje. Jde o úpravu jinak pomalu se prodávajících bílých modelů a další výroba kovových modelů 2010 Škoda Fabia II FL S2000 ve velikosti 1:18 už v Abrexu není ani pravděpodobná. Cena této verze osmnáctinové soutěžní S2000 je 3495 Kč.

Další barevné verze taxíků od Abrexu

Pro úpravy do podoby pražské taxislužby ze sedmdesátých let si Abrex ponechal ve skladu sto padesát a sto padesát modelů jinak vyprodané edice stodesítek a dvanáctsettrojek. Tyto modely nejsou označené jako limitované, přestože by tomu množství upravených exemplářů jinak odpovídalo. Cena nicméně limitovaným edicím odpovídá, protože Abrex stanovil jejich oficiální cenu na 1495 Kč. To je už ale minulostí, protože si podle všeho překupníci skoupili za pár minut velkou část těchto atraktivních modelů.

Malosériové modely 1973 Škoda 110 L – Taxi a 1974 Škoda 1203 – Taxi v podání Abrexu ve velikosti 1:43
________________________________________________________
V poměrně krátké době několika měsíců vydal Abrex v pořadí už třetí barevnou verzi malosériové úpravy modelu 1974 Škoda 1203 – Taxi ve velikosti 1:43
________________________________________________________

V případě Škody 110 L zatím Abrex reedici této řady kovových modelů na nejbližší období neplánuje. Podle interních informací ale Abrex v dohledné době připravuje reedici řady modelů 1974 Škoda 1203. Teoreticky tak může firma v budoucnu přijít s dalšími případnými úpravami dvanáctsettrojek. Ředitel společnosti Jan Mizera ale na přímý dotaz Model DEPO řekl, že pokud Abrex za delší dobu upraví model 1974 Škoda 1203 jako TAXI, nebude to v této barvě, ani v předchozí tmavě červené nebo šedé.

Mezi prvními jarními novinkami Abrexu je i model Škoda 200 RS – Rallye Jeseníky 1974, č. 84, posádka Šedivý a Janeček ve velikosti 1:43
________________________________________________________

Ve výčtu prvních jarních novinek je ještě sedmý model nové škodovky, dvoustovka RS z Rallye Jeseníky 1974 – Abrex 1:43. Od předchozích verzí modelu Škoda 180/200 RS se liší jen startovním číslem a logy další soutěže z poloviny sedmdesátých let. Také tuto verzi vyrobil Abrex v množství asi tří stovek modelů. Podle očekávání zůstává tento model jako jediný z prvních jarních novinek Abrexu v e-Shopu Model DEPO déle než pár dní.

Nejlepší odborný servis při nákupu modelů je ve specializovaném e-Shopu Model Depo.

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.