Upíří série 1:43 – modely slavných filmových a soutěžních hvězd – Škoda Supersport „Ferat“ a Škoda Fabia R5 „Ferat“

Vydáním modelu Škoda Fabia R5 „Ferat“ Rallye Bohemia zasadil Abrex jeden z posledních kamenů do magické mozaiky jednoho z nejpoutavějších příběhů sportovních škodovek. Rozhodli jsme se dát všechny tyto kameny dohromady a vytvořit z nich malou sérii Škoda Ferat Collection. „Nultým“ modelem této série je originální model Abrex 1:43 „Škoda Fabia R5 – Rally Bohemia 2016 #1 Kopecký – Dresler“ s „Ferat F Fabia“ kartou na pozadí, díky které získáte 5 % slevu na jakýkoliv model nebo set „Ferat Collection“ od Model DEPO.

Zakoupením tohoto originálního modelu Abrex „Škoda Fabia III R5 (2015) 1:43 – Rally Bohemia 2016 #1 Kopecký – Dresler“ s touto vloženou kartou „Ferat F Fabia“ na pozadí vitrínky v e-Shopu Model DEPO získáte 5 % slevu na jakýkoliv model nebo set Ferat Collection od Model DEPO.
Historie a příběh Škody Ferat

Historie magického vozu Ferat začala v roce 1969, kdy Škodovka spustila pod kódem „typ 724“ vývoj dvoumístného vozu s šípovitou aerodynamickou karoserií. Slibný prototyp Škoda 110 Super Sport v jasně bílé barvě měl premiéru v roce 1971. Neschopný socialistický průmysl řízený komunistickým režimem ale projekt nedokázal realizovat. Prototypu se o deset let později ujali filmaři, částečně ho upravili a přestříkali na černou barvu. Hlavní roli krvežíznivého soutěžního vozu sehrál ve slavném hororu Upír z Feratu z roku 1981. O 35 let později automobilka Škoda Auto na počest slavné filmové škodovky připravila Škodu Fabia R5 v designu „Ferat“. Jeho posádka Kopecký–Dresler dostala za úkol zvítězit v Rallye Bohemia 2016, kde se před 35 lety film Upír z Feratu natáčel.

Nový set 1981 Škoda Supersport typ 724 Ferat & 2016 Škoda Fabia R5 Ferat Rally Bohemia 2016. Přebaly ve stylu nových krabiček Model DEPO jsou už ve výrobě, hotové budou do dvou týdnů.
Co bude v sérii Škoda Ferat Collection od Model DEPO

Jedním ze základních stavebních kamenů série Škoda Ferat Collection je nový model Škoda Fabia III R5 (2015) 1:43 – Rally Bohemia 2016 #1 Kopecký – Dresler ve svém originálním balení se zelenou krabičkou Abrex, s vloženou kartou Ferat F Fabia na pozadí, kterou mají všechny modely této malé série.

Do této série připravujeme také další autenticky upravený model Abrex. Protože bude tento model upravený, vydáme ho už v přebalu Model DEPO, samozřejmě s kartou Ferat F Fabia na pozadí vitrínky.

Dále vydáváme v sérii Ferat Collection sety ve „duo packových“ vitrínkách, které jsou velikostně kompatibilní s dioramatovými vitrínkami Abrex 1:43. První set tvoří dva modely „1981 Škoda 1100 Supersport posádky Veškrnová-Čepek z filmu Upír z Feratu“ a „2016 Škoda Fabia R5 Ferat posádky Kopecký-Dresler z Rally Bohemia 2016“. Je to neupravený rezinový model od Fox18 a kovový model od Abrexu, oba jsou umístěné ve stylizovaném balení s podstavcem se jmény obou vozů a s pozadím Ferat F Fabia ve vitrínce.

Dále vydáme další dva sety, ve kterých budou autenticky upravené modely Abrex a DeAgostini, které si zatím necháváme jako překvapení. Konečná podoba této malé série je ve vývoji. Celou minisérii připravuje Model DEPO s modelářským sdružením Czech Auto Legends. O novinkách budeme informovat na našem webu a naFacebooku Model DEPO. Budeme se snažit, aby se vám série Škoda Ferat Collection líbila a aby se jakýkoliv její model stal ozdobou vaší sbírky.

Model „2016 Škoda Fabia R5 Ferat Rally Bohemia 2016 Abrex 1:43 doplní v sérii Škoda Ferat Collection další model od Abrexu, který nyní Model DEPO a Czech Auto Legends upravují. Hotový bude ještě o prázdninách.
Zakoupením tohoto originálního modelu Abrex „Škoda Fabia III R5 (2015) 1:43 – Rally Bohemia 2016 #1 Kopecký – Dresler“ s touto vloženou kartou „Ferat F Fabia“ na pozadí vitrínky v e-Shopu Model DEPO získáte 5 % slevu na jakýkoliv model nebo set této Škoda Ferat Collection od Model DEPO.
Pozadí Ferat F Fabia je v každé vitrínce samostatných modelů nebo setů série Škoda Ferat Collection. Je vytištěné na tvrdém kartonu a nalepené neagresivním lepidlem tak, aby si ho mohl sběratel i sundat a dát na jiné místo.
Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.