Velká cena Brna 1964 – fotografie z depa Formule 3 týmu AZNP Škoda

Unikátní fotografie ze zákulisí závodu na okruhu v Brně, kde se jezdily Formule 3 a motocyklové závody. V roce škodováci 1966 výrazně zlepšili výkon svých vozů. Článek je v provizorním stavu, fotografie ještě budeme doplňovat.

Pilot továrního týmu AZNP Miroslav Fousek ve Škodě F3. Nad ním se sklání škodovácký konstruktér Ing. Hanuš Hrabánek.
U závodního vozu sedí Ing. František Sajdl, který je jedním z otců Škody 1000 MB a přechodu konstrukce škodovek na koncepci samonosné karoserie s motorem umístěným vzadu.
V závodní škodovce sedí pilot Václav Bobek starší. Nad ním se sklání Milan Žid, který ještě v roce 1964 sbíral zkušenosti s okruhovými vozy jako mechanik tovární stáje AZNP.
Pilot továrního týmu AZNP se ve své škodovce připravuje na start ve Velké ceně Brna v roce 1964.

Tyto fotografie z fotoarchivu mladoboleslavského fotografa a dokumentaristy Jana Splídka dosud nebyly nikde publikované. Pocházejí od mechanika továrního týmu AZNP Škoda Vladislava Knoblocha.

© Fotoarchiv − Jan Splídek − Jan.Splidek()seznam.cz; +420 777 620 761

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.