Abrex vrátil na scénu model „1994 Škoda Felicia – hatchback“ ve velikosti 1:43

Nové barvy, nové kombinace disků kol i reedice starých verzí, to vše přináší nová edice modelu Škody Felicia z devadesátých let, kterou dnes zčásti představí Abrex. Dva roky poté, co se vyprodala většina civilních verzí této oblíbené škodovky a týden poté, co ze skladu Abrexu zmizela její poslední verze v barvách hasičů, přichází na trh zbrusu nová várka těchto povedených modelů v měřítku 1:43.

Barev i verzí bude má být podle Abrexu víc než deset, na trh se budou dostávat po několika týdnech v postupných dávkách. A cena je příznivá, za civilní verze 495 Kč.

Modely 1994 Škoda Felicia si můžete objednat v eShopu Model Depo. Můžete si je také koupit v naší provozovně v Praze.

Novou edici modelu Abrexu 1994 Škoda Felicia ve velikosti 1:43 poznáte snadno podle podstavce, na které už není umístěné „zelené“ logo automobilky Škoda Auto.

První vzorky nové série nasvědčují tomu, že formy Abrexu pro 1994 Felicii jsou stále v dobré kondici. Modely mají jasně se rýsující kontury „škvír“ dveří a kapot a také další komponenty jsou ve slušné kvalitě. Zcela novou verzí je 1994 Škoda Felicia v barvě Modrá arktická na „plechových“ discích kol. Tuto autentickou barvu stříkali v Mladé Boleslavi a ve Vrchlabí na Felicie i na pozdější „vlajkovou“ loď Škodovky, vůz střední třídy Škoda Octavia I. V první edici Felicií tuto tmavě modrou barvu Abrex nevyužil.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO.


Barva Modrá arktická, známá ze skutečného vozu a modelu Škody Octavia I, se na modelu 1994 Škoda Felicia objevuje poprvé.

Identickými reedicemi jsou 1994 Škoda Felicia v barvách Červená rallye a Žlutá pastelová na „hliníkových“ discích kol. Hlavně u líbivé a prodejně úspěšné červené barvy je to reedice na místě. Téměř identická je také Felicia v barvě Zelená atlantická. Pozorný sběratel si všimne jediné odlišnosti oproti předchozí edici, kterou představují „plechové“ disky kol. Na zelených Feliciích ve velikosti 1:43, které vydal Abrex před čtyřmi lety, byla kola „hliníková“.

1994 Škoda Felicia v barvě Žlutá pastelová byla už v předchozí edici Abrexu před pěti lety.

Nová edice modelů Abrexu představuje vůz, který byl poslední reminiscencí „předlistopadových“ škodovek a zároveň první škodovkou vyvinutou pod kuratelou koncernu VW. Svou koncepcí vychází Felicia ze Škody Favorit, která vznikla ještě za socialismu.

Model 1994 Škoda Felicia v opakovaném barevném provedení Zelená atlantická se poprvé montuje také na „plechových“ discích kol.

Velkou předností Škody Felicia z devadesátých let bylo to, že šlo o vůz třídy ušité na míru potřeb a ekonomického zázemí našich řidičů a jejich rodin. Tato škodovka byla podobně jako Favorit bytelnější a prostornější než jiné vozy prodávané tehdy za stejnou i vyšší cenu. Další typy škodovek jako Fabia a Octavia už musely respektovat rozdělení do tříd VW, byly tedy buď menší, a nebo naopak větší. 


Model 1994 Škoda Felicia – Zelená atlantická – Abrex 1:43

Hatchback Felicia dostal jméno po nádherném kabrioletu Škoda Felicia z let 1959-1964. Novější Felicia byla spolehlivá a dobře sloužila, ale její design nebyl na rozdíl od její slavné jmenovkyně příliš nápaditý. Přestože se vyrobilo 1 420 441 Felicií hatchback a combi, tedy stokrát víc než proslulých kabrioletů z šedesátých let, do historie Škodovky se už novější Felicia tak hluboce nezapsala. Pro dnešní sběratele ale tento hezký model představuje velkou dávku sentimentu, protože v těchto vozech většina z nás kdysi najezdila desetitisíce kilometrů.
______________

1994 Škoda Felicia v barvě Modrá arktická je největší novinkou nové edice tohoto modelu Abrex ve velikosti 1:43.
Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.