iScale bude prodávat model československé designové ikony Škoda Popular Monte Carlo ve velikosti 1:18

AKTUALIZOVÁNO 6. 11. 2019 v 20:27: Po Abrexu, který před deseti lety vyrobil jeden nejkrásnějších modelů v měřítku 1:18, svou Škodu Popular Sport Monte Carlo, vstupuje do stejné vody také iScale. Německý prodejce sběratelských kovových modelů iScale chce prodávat na českém trhu model 1:18, který představuje jednu z nejdesignovějších škodovek všech dob, prvorepublikové coupé Popular Sport Monte Carlo. Na rozdíl od Abrexu ale jeho model postrádá otevírací dveře a kapotu s vymodelovaným motorem a má jen zatáčecí přední kola.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO.

Tento model si objednala mladoboleslavská automobilka Škoda Auto od iScale v červené barvě. Tu měli za první republiky v oblibě „sportovněji“ naladění zákazníci. Kromě toho vyrobil iScale také sérii několika set modelů 1937 Škoda Popular Sport Monte Carlo 1:18 v černé barvě. V té se škodovácké coupé ve třicátých letech asi prodávalo nejčastěji. Na fotografiích, které jsme předběžně získali, je vidět model Popularu Sport Monte Carlo z této série.

Balení iScale připomíná modely IXO ve velikosti 1:18.

iScale chce zřejmě využít situace, kdy se model 1937 Škoda Popular Sport Monte Carlo od Abrexu ve velikosti 1:18 už prakticky vyprodal. Abrex nicméně v Česku a v zahraničí dál úspěšně prodává svůj model tohoto nádherného coupé ve velikosti 1:43.

Modely 1937 Škoda Popular Sport Monte Carlo v e-Shopu Model DEPO.

Na rozdíl od Abrexu je model iScale zabalený jen v polystyrenovém obalu bez podstavce se jménem vozu.

Model Popular Monte Carlo od iScale v měřítku 1:18 zatím známe jen z těchto neprofesionálních fotografií z mobilního telefonu. Po zveřejnění tohoto článku jsme se dohodli s iScale, že nám pošlou jeden model k nafocení a k recenzi. Než dorazí do Česka série modelů „1937 Škoda Popular Sport Monte Carlo“ ve velikosti 1:18 v černé barvě, bude na ně asi možné přijímat předobjednávky. Podle toho by se měla specifikovat s iScale celková objednávka pro Česko a cena.

Detail modelu iScale se stěračem a jeho motorkem v interiéru.
iScale zvolil pro svůj model československou registrační značku ze třicátých let.
Detail masky se znakem coupé Sport Monte Carlo.
Pohled shora na model iScale na fotografii z mobilního telefonu
S modelovou dokonalostí Škody Popular Sport Monte Carlo od Abrexu bude pro iScale obtížné soupeřit.
Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.