Jediný Mercedes-Benz v nové majákové rodině Czech Auto Legends 1:18 – dodávka zásahovky Policie ČR

Největším vozem v nové sérii vozů českých bezpečnostních sil z dílny Czech Auto Legends CAL je Mercedes Benz 280D Transporter Policie ČR. V řadě kompaktnějších transporterů Volkswagen T4 tato robustní dodávka znatelně vyčnívá. Také tato „předělávka“ založená na modelu od německého výrobce KK-Scale a na precizních modelech majáků Tesla AZD 530 a dalších doplňcích, kterými Czech Auto Legends CAL ozdobil svou novou řadu v měřítku 1:18.

Modely 1:18 v úpravě Czech Auto Legends CAL si můžete zakoupit v našem e-Shopu Model DEPO.

Mercedes Benz 280D Transporter Policie ČR v měřítku 1:18 nese majákovou výzbroj CAL: hlavní majákovou rampu Tesla AZD 530 na střeše, za ní malý maják Hella a na nárazníku červené světlo STOP.
Majáky dělají policejní auto

Model představuje velkou dodávku Mercedes-Benz 280D s dlouhou historií. V první polovině devadesátých let pořídila vozidlo Policie ČR pro svůj Školní zásahový útvar ŠZU, ve kterém nějakou dobu jezdilo s ochrannými štíty. Státní policie tehdy provozovala několik mercedesů, například MB 120 nebo velký mikrobus MB 308. Tento MB 280D Transporter a další vozy pak byly v roce 1996 převedené do Speciální pořádkové jednotky SPJ Policie České republiky.

Skutečný Mercedes-Benz 280D Speciální pořádkové jednotky Policie ČR v devadesátých letech.

Ve speciálních útvarech státní policie jezdil tento Mercedes-Benz 280D Transporter kolem dvaceti let. Za tu dobu se na něm měnila řada detailů. CAL proto zhotovil majákovou rampu AZD 530 ve dvou verzích. Zájemce si může zvolit, jestli chce starší vnitřní otočná světla s jednou parabolou, a nebo novější se dvěma parabolami s „halogenovými žárovkami“.

Tato rampa se většinou doplňovala menším majáčkem s jediným otočným světlem, který se montoval na zadní část střechy vozu. Také tento majáček zhotovil CAL s autenticky třírozměrnou vnitřní parabolou otočnou světla. Podstavu s parabolou kryje kopule z modrého transparentního plexiskla.

Pohled zezadu na model KK-Scale / CAL v měřítku 1:18.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO.

Vnitřní výbava majákové rampy je zhotovená autenticky. K otočným parabolám vede i „kabeláž“. CAL nabízí i verzi se dvěma parabolami (na snímku je starší verze s jednou parabolou).
Také model malého zadního majáčku Policie ČR zdobí parabola s „žárovkou“.
Mercedes Benz 280D Transporter Policie ČR v měřítku 1:18, který CAL postavil na základě modelu německého výrobce KK-Scale.
Zakázková výroba

Modely nové edice vyrábí CAL individuálně na zakázku. Je možné si zvolit některý z osmi vozů VW Transporter T4 a jednu verzi Mercedesu 280D, kterou používala česká státní policie. Limitem je omezené množství asi třiceti majákových sestav, které CAL zhotovil. Cena za modely je 3950 Kč.

Celá škála osmi verzí modelů VW Transporter T4 a jednoho Mercedesu Benz 280D Transporter v provedení Policie ČR a českých hasičů, kterou zhotovil CAL na základě modelů KK Scale v měřítku 1:18 .

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.