Sběratelé modelů Matchbox Yesteryear se nevzdají svého 2. setkání plánovaného 25. dubna 2020. Sejdou se na internetu

V sobotu 25. dubna 2020 v 11:30 se po pražské burze v Kulturním domě barikádníků měli sejít sběratelé modelů Matchbox Models of Yesteryear z České republiky. Burza se kvůli opatřením proti šíření koronaviru nekoná a setkání většího množství lidí jsou zakázaná. To ale sběratele yesteryearů nezlomilo a své setkání plánují přenést na internet.

Sledujte novinky, komentáře a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO.

Některé z předprodukčních modelů a rarit, které na 1. specializované setkání sběratelů modelů Matchbox Yesteryear 2019 v Praze přivezli jeho účastníci.
Příprava programu na 2.“virtuální“ etkání

Atraktivním bodem programu bude představení modelů a sbírek účastníků setkání. Fotografie, které si měli účastníci promítat na obrazovku během setkání, si teď prohlédnou ve speciální galerii na webu Model DEPO. Sběratelé dostali tyto instrukce:
1. Vyfoťte své nejoblíbenější nebo nejvzácnější modely nebo část své sbírky
2. Maximálně 10 svých fotek pošlete na mail info@modeldepo.cz.
3. Do mailu s fotkami napište, jestli chcete, aby u fotek bylo uvedeno:
a) vaše jméno
b) nebo přezdívka
c) nebo anonymně „jeden z účastníků“
4. Napište do mailu ke každé fotce popis, příběh nebo cokoliv chcete – maximálně 5 vět ke každé fotce.
5. Vaše fotky s textem pošlete do týdne, nejlépe do neděle 5. dubna 2020.

Účastníci virtuálního setkání, kteří pošlou fotky ze své sbírky (ať se svým jménem nebo anonymně), dostanou oficiální magnetickou plaketku, kterou pro 2. setkání sběratelů modelů Matchbox Yesteryear na 25. dubna 2020 připravil Pavel Lagner.

Součástí 2. virtuálního setkání bude také tombola nebo soutěž o nejatraktivnější model:
1. Autoři Alexandr Pícha a Pavel Lagner dají do tomboly nebo soutěže publikaci 2. vydání ‚Collector’s Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972.
2. V den plánovaného setkání uspořádají losování nebo hlasování o nejatraktivnějším modelu a vyhlásí vítěze a živý přenos plánují dát na internet. Přenos plánujeme na Facebooku Model DEPO.
3. Na setkání 3. října 2020 slavnostně předají publikaci vítězi.

Také pro 2. specializované setkání sběratelů modelů Matchbox Yesteryear 2020 vyrobil Pavel Lagner upomínkový magnetický odznak. Je na něm originální „color trial“, který ve 2. největší sbírce matchboxů v americkém Connecticutu vyfotografoval u Charlie Macka Alexandr Pícha. Pavel Lagner připravuje jeho repliku CODE 3.

Program „virtuálního“ 2. setkání sběratelů modelů Matchbox Yesteryear 25. dubna 2020 se teprve vytváří. Pokud má kdokoliv jakýkoliv další návrh, co nejdřív ho prosím napište na info@modeldepo.cz.

3. setkání českých sběratelů yesteryearů 3. října 2020

Přímé setkání, nyní už 3. setkání sběratelů modelů Matchbox Yesteryear plánuje organizátor Pavel Lagner na 3. října 2020. Program se zatím převádí z plánovaného dubnového setkání. Určitě se ale bude ještě pozměňovat podle toho, jak dopadne 2. nyní už virtuální setkání sběratelů ypsilonek 25. dubna 2020.

11:30 Setkání v salonku restaurace Na Struze
11:40 Miniburza modelů yesteryear –
POUZE YPSILONKY, toto setkání nesupluje předcházející burzu v Domě barikádníků
12:10–12:40 Oběd a volná diskuse
12:45 Ukázka raritních exemplářů
13:00 Způsoby uložení sbírek a jejich ochrana
13:30 Představení kompletního seznamu Yesteryearů 1956–2006
14:00 Volná diskuse

Účastníci 1. specializovaného setkání sběratelů modelů Matchbox Yesteryear 2019 v Praze

1. specializované setkání sběratelů modelů Matchbox Yesteryear 2019 se velmi vydařilo. Za Model DEPO vás upřímně zveme, dobře se na setkání připravte a pošlete své návrhy, fotky a další materiály, aby další setkání bylo ještě lepší!

Následujte nás: