Matchbox Yesteryear & Tomáš Staněk – ukázky ze sbírky pro 2. setkání českých sběratelů 2020

Ukázky ze své velkolepé sbírky připravil pro 2. setkání českých sběratelů yesteryearů 25. dubna 2020 Tomáš Staněk z Brna. Tomáš sbírá ypsilonky určitě víc než dvacet let. V roce 2010 spolupracoval i na přípravě Velké knihy o modelech Matchbox Yesteryear 1956-1972. Na jeho nejvzácnějších dárkových sadách je například postavená velká část kapitoly o balení yesteryearů ze začátku šedesátých let. Jeho sbírka, profesionálně a vkusně umístěná do bytelných vitrín, představuje jednu z nejkrásnějších galerií yesteryearů v České republice.

PROHLÉDNĚTE SI GALERIE: Ze sbírek účastníků 2. setkání českých sběratelů yesteryearů 2020

První yesteryear z dílny fenomenálního Jacka Odella – Y-1A Allchin. Tomáši Staňkovi se podařilo sehnat řadu jeho vzácných až velmi raritních variant. Nejvíce ceněné bývají například modely se zelenými dvířky dýmnice.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO.

Vzácné až raritní verze ypsilonky Y-5A Bentley. Ze sbírky Tomáše Staňka.
Barevné varianty Y-6A AEC Lorry. Nejzajímavější je bílá vlevo, která vypadá spíše na raný prototyp. Ze sbírky Tomáše Staňka.
Ze sbírky Tomáše Staňka.
Y-12B Thomas, Y-9B Simplex a Y-1B Ford se vzácnými colour-trial plastovými díly. Zvláštní je Y2-B Renault v modré barvě, jde zřejmě příklad nechvalně známých „lunch break“ modelů „kreativních“ zaměstnanců z Lesney. Ze sbírky Tomáše Staňka.
Yesteryeary se nejlépe vyjímají na originálním výstavním stojanu od Lesney nebo společnosti Freda Bronnera z poloviny šedesátých let. Před display standem ze sbírky Tomáše Staňka je dnes velmi vzácná Fittlerova kolekce odznaků, která zahrnuje nejstarší „áčkové“ ypsilonky až do čísla 14.
Ze sbírky Tomáše Staňka.
Nádherné vzorky prvního náklaďáčku v sérii Yesteryear – Y-13C Crossley. Žlutých prototypů (vlevo) je na světě jen pár. Ze sbírky Tomáše Staňka.
Neobvyklé kombinace plastů a barev honosného modelu Y-11C Lagonda. Ze sbírky Tomáše Staňka.
Vzácný Y-25A Renault AG Perrier a předprodukční Ford T s nenastříkanou karoserií. Ze sbírky Tomáše Staňka.
Jedna z vitrín sbírky Tomáše Staňka, ve které je řada předprodukčních modelů, colour-trialů a dalších raritních yesteryearů hlavně ze sedmdesátých let.

Prohlédněte si odborný e-Shop Model DEPO se standardními i speciálními modely. Všechny modely Abrex a Czech Auto Legends si můžete také předobjednat, nechat si je kamkoliv poslat nebo si je prohlédnout a převzít v naší provozovně.

Uživatelská pole

Následujte nás: