Modely „1974 a 1975 LADA 1500 – Veřejná bezpečnost – Model DEPO 1:18“ jsou už v prodeji

V Czech Auto Legends a Model DEPO se už kompletují modely LADA 1500 – Veřejná bezpečnost – Model DEPO 1:18. Německý iScale dodal od svého výrobce z čínského Dongguanu polotovary modelů vyrobených podle zadání Model DEPO. V Česku nyní osazujeme různé verze modelu potřebnými komponenty. Jako první postupně uvádíme do předprodeje v e-shopu Model DEPO nejstarší verze „nejsilnějšího“ žigulíku Veřejné bezpečnosti ze 70. let policie v modré barvě s bílými pruhy. Modro-bílá LADA 1500 – Veřejná bezpečnost vyjde v limitované edici v celkovém počtu 360 modelů. Všechny verze budou zhotovené podle dobových fotografií a filmů a další dokumentace ze 70. a 80. let, v autentické podobě, v jaké vozy LADA 1500 sloužily v různých útvarech socialistického Sboru národní bezpečnosti.

Oficiální stránka modelu 1974-1989 LADA 1500 – Veřejná bezpečnost – Model DEPO 1:18

Vzorek modelu 1974 LADA 1500 – VEŘEJNÁ BEZPEČNOST, Obvodní oddělení VB Praha 4 – Model DEPO/CAL 1:18. Model představuje přesnou kopii vozu, který byl v roce 1975 zapůjčený z útvaru bezpečnosti pro natáčení filmu „Vánoce u Matěnů“.

LADA 1500 v edici „Modely s příběhem“

Modely LADA 1500 z edice Model DEPO „Modely s příběhem“ reprezentují skutečné automobily v podobě, v jaké s nimi jezdili příslušníci Veřejné bezpečnosti za socialismu. Při tvorbě imatrikulací, doplňků, technického vybavení a státních poznávacích značek vozů jsme vycházeli z původních dobových fotografií a filmových záběrů ze sedmdesátých a osmdesátých let. Na výzkumu a přípravě podkladů spolupracoval na projektu také Tomáš Skřivan z Policie ČR. Poskytl zejména údaje o začlenění vozidel do systému a útvarů SNB, resp. VB v 70. a 80. letech, údaje o výbavě různých typů žigulíků a také svědectví příslušníků Veřejné bezpečnosti, kteří s nimi jezdili v každodenní službě.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO.

Mezi verzemi modelu LADA 1500 v naší edici jsou i vozy VB, které účinkovaly ve filmech a televizních seriálech. Až do konce osmdesátých let je ministerstvo vnitra často zapůjčovalo pro natáčení filmů i s uniformovanými příslušníky. Ve filmech si tak v epizodních rolích zahrála i řada „esenbáků“, protože herci ani jiní civilisté nebyli oprávnění vozy VB řídit.

Předvýrobní vzorek modelu 1974 LADA 1500 – VEŘEJNÁ BEZPEČNOST, Obvodní oddělení VB Praha 4 – Model DEPO/CAL 1:18. Model představuje přesnou kopii vozu, který byl z útvaru bezpečnosti zapůjčený pro natáčení filmu „Vánoce u Matěnů“. Tato verze modelu je určená pro e-shop Model DEPO.

Předvýrobní vzorek modelu 1974 LADA 1500 – VEŘEJNÁ BEZPEČNOST, Obvodní oddělení VB Praha 4 – Model DEPO/CAL 1:18. Model představuje přesnou kopii vozu, který byl z útvaru bezpečnosti zapůjčený pro natáčení filmu „Vánoce u Matěnů“. Tato verze modelu je určená pro e-shop Model DEPO.

Informace pro sběratele o předobjednávkách: info@modeldepo.cz


Následujte nás: