Retro městečko Pardubice získalo limitovanou edici Tatry 603-2 Abrex 1:43

Abrex připravil pro sympatickou víkendovou akci Retro městečko v Pardubicích limitované vydání svého modelu 1969 Tatra 603-2 v černé barvě. Nejde o reálnou verzi tatrovky, ale o podobný příležitostný model, jaký Abrex vydává třeba pro pražské automobilové LEGENDY. „Pardubická limitka“ je levnější než limitované modely soutěžních škodovek, které Abrex už tradičně připravuje pro automobilový svátek LEGENDY v Praze, Tatra 603 pro Retro městečko 2019 stojí 995 Kč.

Abrex připravil limitovanou edici tatrovek ve velikosti 1:43 v typu krabičky, kterou používá pro „suvenýrové“ modely. Každý model ze série by měl být certifikovaný svým číslem na podstavci.

Limitovaný model je směsicí autentických a promo prvků. Reálné jsou „espézetky“, dnes registrační značky Pardubic. Méně reálný je nápis ONV (zkratka z Okresní národní výbor) Pardubice. Komunističtí a státní funkcionáři obvykle pro své nomenklaturní vozy podobné nápisy používali jen zřídka. A příležitostné jsou samozřejmě obtisky RM 2019 a Retro městečko. Zajímavé je, že Abrex použil pro limitovanou edice model tatrovky s černými sedačkami, který jinak dodává pouze do řetězců a neprodává ho ani ve svém e-Shopu.

Model 1969 Tatra 603 v provedení pro Retro městečko Abrex prodává o víkendu 14. a 15. září 2019 na svém stánku v bývalých Masarykových kasárnách, Zborovského náměstí, Pardubice.

Sledujte informace o novinkách Model Depo na Facebooku.

______

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.