Sběratelské burzy v Praze a v Brně jsou zatím na neurčito zrušené kvůli opatření státu proti koronaviru

Klub sběratelů v Praze ruší nadcházející sběratelskou burzu, která byla připravená na v Domě barikádníků v Praze – Strašnicích. Kruh přátel Technického muzea v Brně ruší burzu plánovanou v Brně v budově ombudsmana. Serveru Model DEPO to potvrdili vedoucí organizátoři sběratelských burz.

Řešení situace v Praze

V Praze i Brně zrušili burzy na základě rozhodnutí státu zakázat veřejné akce s předpokládanou účastí nad 100 lidí. Organizátoři už také řeší otázku, jak naloží předplacenými stoly, které si prodejci zaplatili na březnové burzy. Vedoucí sekce modelů Klubu sběratelů kuriozit Jiří Neruda informoval Model DEPO, že předplatné zakoupené na únorové burze ve strašnickém Domě barikádníků bude platné na první další burze, kterou se podaří uspořádat. Další burza je plánovaná na 25. dubna 2020. O jejím osudu ale rozhodne další vývoj situace s koronavirem.

Sledujte informace o sběratelství modelů na Facebooku Model DEPO.

Dům barikádníků ve Strašnicích, kde se pořádají pražské sběratelské burzy
Řešení situace v Brně a Ostravě

V Brně uvažují o náhradním termínu burzy, až bude odvolané zrušení veřejných akcí s větším množstvím účastníků. Organizátor brněnské burzy Michael Hlavenka řekl serveru Model DEPO, že by na této náhradní burze mělo platit předplatné na pronájem stolů ze zrušené burzy. O podobných opatřeních uvažují i organizátoři bleších trhů v Ostravě, kde se scházejí prodejci a sběratelé modelů aut, motorek a další dopravní techniky.

O  změnách v pořádání burz pro sběratele modelů aut a dopravní techniky vás budeme informovat na našem webu i na Facebooku Model DEPO.  

Dům ombudsmana, kde se pořádají brněnské sběratelské burzy
Následujte nás: