Abrex „1982 Škoda Garde“ ve velikosti 1:43 už není jen stavebnicí. Vyšly tři jeho sestavené verze

Pár měsíců poté, co Foxtoys vydal dvě své limitované edice modelu Škoda Garde v měřítku 1:43, uvedl i Abrex na trh své Garde v sestaveném stavu, a to hned v několika odlišných variantách. Asi nejmenším překvapením dnes bude další barevná verze stavebnice Garde, tentokrát v klasické červené šípkové barvě. Větší novinkou už je žluté Garde v sestaveném stavu. A exkluzivitou mají představovat dva limitované modely – Škoda Garde z crash trestu a také Škoda Garde z testu Světa motorů v roce 1982.

Limitovaný model Škoda Garde se značkami pro crash test, neboli zkoušku nárazem. Vůz při testu poháněl speciální „raketový motor na kolech“, který Abrex také připravuje.
Způsob prodeje limitek

Oba limitované modely Škoda Garde 1:43 prodává Abrex pouze ve svém e-shopu. Ukazuje to novou strategii Abrexu, který zatím prodával své limitované modely většinou jen na svých výjezdních akcích. Tuto strategii Abrex nezměnil jen kvůli zrušení všech veletrhů a dalších akcí pro veřejnost kvůli pandemii koronaviru. Už začátkem roku se totiž vedení Abrexu rozhodlo, že své výjezdy se stánkem modelů omezí jen na dvě nejvýznamnější akce v roce.

Sledujte novinky, komentáře a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO.

Obě limitky Škoda Garde jsou vydané i s certifikáty číslovanými od 1 až 200. Na vitrínce je tradiční nálepka limitované edice.
Omezení pro prodejce

Limitované modely Škoda Garde neposkytl Abrex ani prodejcům. V případě Garde má tento krok určitou logiku, protože na trhu už jsou konkurenční limitované modely stejné škodovky, které společně připravily Foxtoys a Retro auta. Aby Abrex zabránil přeprodejům, zkusí omezit ve svém e-shopu nákup limitek na jeden model pro jednoho zákazníka. Každá z obou limitovaných edicí „Škoda Garde – crash trest“ a také „Škoda Garde – test Světa motorů“ totiž vycházejí v sérii pouhých 200 modelů.

Škoda Garde ve žluté barvě, kterou Abrex vydal už jako stavebnici, vychází teď poprvé jako hotový sestavený model.
Paleta cen

Cena stavebnicové verze modelu Škoda Garde v červené šípkové barvě zůstává stejná jako v případě předchozích stavebnic, tedy 795 Kč. Sestavená verze je o 50 Kč dražší, stojí 845 Kč. Vzhledem ke stavebnici se to relativně vyplatí, protože sestavený model má například nabarvené disky kol a také barevná zadní světla, což jsou komponenty, které si musí sběratel na stavebnicovém modelu dobarvit vlastními barvami. Limitované modely Škoda Garde prodává Abrex za 1595 Kč. Je to více než u mnoha předchozích limitek, ale méně než u příležitostných modelů k 30. výročí 17. listopadu.

Sestavený model Škoda Garde má na rozdíl od stavebnice nabarvené disky kol a zadní světla.

Svými modely Škoda Garde se Abrex bude snažit prokázat, že kvalita jeho výroby v Česku postupně roste. Oproti většině jiných výrobců má navíc Abrex velkou výhodu. Je schopen uvádět na trh nové modely i v dnešní době, kdy kvůli kononavirové krizi vázne většina dodávek z Číny. A to proto, že i přes mnoho potíží dlouhodobě převádí výrobu modelů do Česka.

Novou verzí stavebnice je 1982 Škoda Garde v červené šípkové barvě.
„Škoda Garde – test Světa motorů“ vyšlo stejně jako „Garde – crash test“ v limitované edici 200 modelů.
Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.