Abrex ozdobil LEGENDY limitovanou edicí modelu Škoda 130 RS se speciálními potisky a výpravným boxem

Abrex pokračuje ve své tradici a připravil pro květnovou automobilovou slavnost LEGENDY bílý modelem sportovního nebo soutěžního vozu ve velikosti 1:43. V minulosti to byly 1980 Škoda 110 R nebo 2015 Škoda Fabia III R5, letos je to zákonitě 1977 Škoda 130 RS, která vyšla až po loňských LEGENDÁCH. Letošní limitovaná edice Abrexu čítá 100 přísně certifikovaných modelů.

Povrch podstavce speciálního boxu imituje startovní pole závodní dráhy. Na plachetce boxu jsou loga hlavních partnerů: společnosti Abrex, Muzea autíček v Přísece a automobilových slavností LEGENDY.

Speciální edice stotřicítek se prodává na stánku Abrexu na automobilové slavnosti LEGENDY na pražském Výstavišti. Cena činí 1595 Kč, což je o stovku více, než kolik stála limitka na loňských LEGENDÁCH, ale o 422 Kč méně než v roce 2017.

Každá 1977 Škoda 130 RS z limitované edice 100 modelů je opatřená kvalitním certifikátem, který zabrání možnosti padělání.

Vedle certifikátu zabrání padělání i nová technologie potisku modelů. Na rozdíl od minulých let už v Divišově neaplikovali na limitivané modely pro LEGENDY vodní obtisky, ale pro letošní minisérii zvolili náročnější technologii otěruvzdorného tamponového tisku.

Pro speciální edici zvolil Abrex verzi stotřicítky na kolech určených na šotolinový povrch.
Příležitostný model Abrexu je připravený pro sběratele memorabilií. Na další verze modelu skutečné soutěžní stotřicítky si sběratelé musejí ještě počkat. Abrex je ale už brzo plánuje.
Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *