Abrex dal do prodeje nový model „1993 Škoda Forman Policie ČR“ ve velikosti 1:43

Dlouho očekávaná nová verze Formanu Abrex měla oficiální premiéru na automobilové slavnosti LEGENDY na pražském Výstavišti. Také tento Forman je ryzí český model, všechny jeho díly jsou vyrobené a model je zcela kompletovaný v České republice, hlavně ve výrobním středisku společnosti Abrex v Divišově.

Chcete dostávat informace o nových článcích na našem webu Model Depo? Přihlašte se ke sledování naší stránky na Facebooku.

Model 1993 Škoda Forman Policie ČR už nevychází v limitované edici, takže jeho podstavec a celé balení je už standardní.

Poprvé Abrex neoficiálně předvedl policejní verzi Formanu na svém stánku na dubnové Auto Show Praha 2019. Ve stánku Abrexu na LEGENDÁCH se nová verze Formanu v imatrikulaci republikové policie z devadesátých let oficiálně prodává od pátku 17. května. „Nemáme důvod odkládat premiéru modelu na víkend, chceme vyhovět i lidem, kteří přijdou na LEGENDY už první den v pátek“, řekl nám ředitel společnosti Jan Mizera.

Provedení modelu odpovídá imatrikulaci Policie ČR, kterou česká policie zaváděla na svých vozech v období rozdělení Československa vzniku České republiky v roce 1993.

Abrex ale zatím má na svém stánku k prodeji jen asi 150 modelů policejního Formanu. Na jeho výrobě je velký podíl lidské práce, takže podle informací z Divišova jde kompletace poměrně složitého modelu relativně pomaleji.

Označení automobilů Policie ČR bylo zjevně inspirované tehdejší německou federální policií. Vystřídalo ho až provedení republikových policejních vozů ve stříbrné barvě se žlutými a modrými reflexními obrazci, které přišlo v roce 2008.

1993 Škoda Forman Policie ČR stojí 995 Kč, tedy stejně jako první limitované verze v tmavě červené verzi. Vzhledem k uvedenému množství zkompletovaných modelů zatím Abrex neposkytne Forman prodejcům a je otázkou, kdy ho bude prodávat na svém e-shopu. Dobrou zprávou je, že tento policejní Forman není limitovanou edicí, takže zatím není omezený počet jeho kusů, které postupně půjdou do prodeje.

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.