Abrex vydal zcela nový model 1982 Škoda Garde 1:43. Je vyrobený v Česku a smontujete si ho sami!

Se sympatickým a ne zcela obvyklým konceptem dnes přišel Abrex. Vydal jednak zcela nový model 1982 Škoda Garde 1:43, vyrábí ho do posledního detailu zcela v České republice, a hlavně, dodává model jako stavebnici, kterou si smontujete sami. Model je dodávaný ve vkusně provedené kartonové krabici, s názorným barevným návodem. Plastovou vitrínku na vystavení modelu je ale potřeba si dokoupit.

Stavebnici modelu Škoda Garde si můžete objednat v e-Shopu Model DEPO.
Můžete si je také koupit v naší provozovně v Praze.

Krabice obsahuje kovový odlitek modelu nalakovaný v autentické barvě podle vzorníku AZNP. Některé detaily karoserie jsou natištěné na laku metodou tampo printu. Další detaily jako státní poznávací značky, prvky interiéru a další jsou provedené v přiložených vodních obtiscích. Plastové díly jsou vylisované na klasických „stromečcích“, od kterých je potřeba je opatrně odříznout.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO.

V první várce Abrex začne prodávat model Škoda Garde v barvě Žlutá sluneční. Ještě do konce roku by se mělo objevit Garde také v bílé barvě. Začátkem příštího roku přibude zelená a červená. A tak bude Abrex postupovat dál podle vzorníku barev pro skutečné vozy Škoda Garde z někdejšího AZNP Škoda.

Abrex jde ve svém konceptu ještě dál. Připravuje také speciální stavebnici s kovovým odlitkem karoserie v surovém stavu, bez laku. Zkušení modeláři si tak budou moct nastříkat model podle svého gusta. Vzhledem k tomu, že možnosti nastříkat si sám model nemá mnoho sběratelů, bude tato edice vycházet spíš v omezenějším množství.

V setu budou i obtisky, které pak budou moct aplikovat na svůj lak. Jediné s čím se asi budeme potýkat jsou detaily, které Abrex na „standardním“ modelu barví technologií tampo printu jako černé gumové lemy oken, boční ochranná lista a další. Ty se jako obtisky většinou nedají vyrobit a aplikovat.

Nová stavebnice modelu 1982 Škoda Garde stojí 795 Kč, tedy stejně jako další nové standardní sestavené modely Abrexu ve velikosti 1:43 (bez majáku) vyráběné v Česku. Podle informací z Abrexu není výroba stavebnice levnější než klasický sestavený model. Zhruba to, co ušetří na konečné montáži, je nutné vynaložit na výrobu návodu, speciálního balení a další věci spojené se stavebnicí. Při takto malosériové výrobě se vše navíc musí poskládat také ručně.  Pro sběratele je ale nový koncept Abrexu víc modelářsky vzrušující. Jeho další osud zcela závisí na zájmu sběratelů.

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.