„2006 Volkswagen VW T4 Celní správy ČR“ završil největší sérii transporterů ve velikosti 1:18, kterou vydává CAL.

Modelářské sdružení Czech Auto Legends CAL vydalo svou poslední verzi majákového transporteru ve službách českých bezpečnostních sil. Modeláři z CAL dokončili Volkswagen T4 Transporter v provedení vozu Celní správy ČR. Základem pro úpravy je opět model transporteru ve velikosti 1:18 od německého výrobce KK-Scale. Celkem se tak série transporterů VW T4 čítá z osmi verzí vozů státních, krajských i municipálních útvarů českých bezpečnostních sil. Doplňuje je Mercedes Benz 280D Transporter Policie ČR.

Modely 1:18 v úpravě Czech Auto Legends CAL si můžete zakoupit v našem e-Shopu Model DEPO.

VW Transporter T4 ve velikosti 1:18 německého výrobce KK-Scale, který upravil CAL do podoby vozu Celní správy ČR.
„Lovec silničních pašeráků“ v podobě transporteru VW T4 „finančáků“. Model vozu Celní správy ve velikosti 1:18 upravil CAL.
VW Transporter T4 ve velikosti 1:18 německého výrobce KK-Scale, který upravil CAL do podoby vozu Vojenské policie ČR. Pruhy jsou podle vojenské imatrikulace ve světlejší zelené barvě.
VW Transporter T4 s klasickými zkříženými meči ve znaku Vojenské policie ČR na boku vozu.

Sledujte novinky a recenze kovových modelů na Facebooku Model DEPO.

Hlavní modelářskou výzbrojí, kterou na své transportery T4 vyrobil CAL, jsou majáky z konce minulého století. Dominuje jim „stará dobrá“ střešní majáková rampa Tesla AZD 530, za ní malý rotační maják Hella a dvě modrá výstražná světla na přední masce. Vpředu vozů Policie ČR je klasická STOPka. Pro zastavení vzadu jedoucího vozidla slouží světelný nápis STOP na rampě majáku AZD 530.

Klasická „nehodovka“ státní policie ze Středočeského kraje kolem roku 2005. Model KK-Scale v měřítku 1:18 doplňuje soustava majáků CAL.
Na VW T4 Transporteru slouží pro zastavení vzadu jedoucího vozidla světelný nápis STOP na rampě majáku AZD 530. Na nárazníku STOPka není kvůli otvíracím zadním dveřím.

SOUVISEJÍCÍ: VW T4 Transporter – Hasiči Náchod – Běloves“ v provedení CAL 1:18

Jediný Mercedes-Benz v majákové rodině CAL 1:18 – dodávka zásahovky Policie ČR

Podle údajů CAL představuje tento model 1:18 příbramský výjezd Policie ČR v devadesátých letech. Později měl tento VW T4 Transporter přejít do Oddělení hlídkové služby Kladno.
Oddělení hlídkové služby Policie ČR používaly v různých krajích VW T4 Transportery a Fordy Tranzit v červené, bílé, modré i zelené barvě. Nápisy POLICIE byly buď na nálepce, méně často magnetické. Tento transporter měl podle údajů CAL sloužit v Příbrami a poté v Kladně.
Zboku VW Transporteru svědčí o zvláštním určení vozu pyrotechniků jen červeno-bílý pruh na zadních rozích karoserie. Model 1:18 německého KK-Scale, který upravil CAL.
VW Transporter T4 ve velikosti 1:18 německého výrobce KK-Scale, který upravil CAL do podoby vozu pyrotechniků Policie ČR. Zadním dveřím dominuje imatrikulace v angličtině.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je VW-Transporter-T4-5-1.jpg.
Vnitřní výbava majákové rampy je zhotovená autenticky. K otočným parabolám vede i „kabeláž“. CAL nabízí i verzi se dvěma parabolami (na snímku je starší verze s jednou parabolou).
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je VW-Transporter-T4-6.jpg.
Také model malého zadního majáčku Policie ČR zdobí parabola s „žárovkou“.
VW Transporter T4 ve velikosti 1:18 německého výrobce KK-Scale, který upravil CAL do podoby vozu Městské policie Praha.
Zakázková výroba
VW Transporter T4 ve velikosti 1:18 německého výrobce KK-Scale, který upravil CAL do podoby vozu Městské policie Praha.

Modely nové edice vyrábí CAL individuálně na zakázku. Je možné si zvolit některý z osmi vozů VW Transporter T4 a jednu verzi Mercedesu 280D, kterou používala česká státní policie. Limitem je omezené množství asi třiceti majákových sestav, které CAL zhotovil. Cena za modely je 3950 Kč.

Modely 1:18 v úpravě Czech Auto Legends CAL si můžete zakoupit v našem e-Shopu Model DEPO.

Celá škála osmi verzí modelů VW Transporter T4 a jednoho Mercedesu Benz 280D Transporter v provedení Policie ČR a českých hasičů, kterou zhotovil CAL na základě modelů KK Scale v měřítku 1:18 .
Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.