Abrex bude prodávat další modely „1993 Škoda Forman – Policie ČR“ až v roce 2020

Série několika set modelů policejního Formanu ve velikosti 1:43, kterou Abrex uvolnil 30. října 2019 pro internetový prodej, se vyprodala už za pět dní. Podle informací z Abrexu si budeme muset počkat na další várku těchto modelů minimálně půl roku. Důvodem jsou výrobní kapacity podniku a váznoucí dodávky od některých spolupracujících českých dodavatelů. Abrex vyrábí model Škoda Forman zcela v České republice. Vzhledem k situaci na trhu pracovních sil je zatím jeho produkce problematičtější a nákladnější než výroba modelů Abrex v provozech v jihočínském Dongguanu.

Abrex bude v produkci těchto modelů v každém případě pokračovat. Ze zinkové slitiny ZAMAK jsou už odlité stovky dalších karoserií a většina dalších komponentů je už ve výrobním skladu Abrexu. Podle interních informací se nyní řeší kvalitní lakování modelů.

Sledujte informace o novinkách a recenze ze světa kovových modelů na Facebooku Model DEPO.

Kvalita modelu je už lepší než první limitovaná edice 1993 Škoda Forman v červené barvě. Na letošní edici formanů Abrex zlepšil hlavně odlitky kol a rastrování předních světel. V řadě detailů ale Forman ve velikosti 1:43 stále zaostával za kvalitou modelů, které Abrex vyrábí v jihočínském provozu v Dongguanu. Na zkvalitňování modelu vyráběného zcela v českých podmínkách chce proto Abrex dál pracovat.

Model policejního Formanu stojí zatím 995 Kč, tedy stejně, jako byla prodejní cena předchozí limitované verze „bez majáku“. Vyšší cena modelů vyráběných u nás je daná tím, že jsou náklady na pracovní sílu v Česku stále větší než v Číně.

Tento model Abrexu ve velikosti 1:43 není limitovaný, vyrobí se ho tedy větší množství. Abrex také připravuje civilní verze vozu 1993 Škoda Forman v dalších barvách.
________

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.