Zakázková Škoda Fabia R5, AvD Sachsen Rally 2019 – speciál Abrex 1:43 vyrobený v malém množství

S neobvyklým provedením soutěžní Škody Fabia R5 přichází Abrex ve své první vlně zářijových novinek. Nejde jako obvykle o design Škoda Motorsport nebo odvozenou verzi tovární škodovky, ale o osobité provedení erpětky v úpravě německého Speedlife-Motorsport a v ostře kontrastní žluto-modré barevné kombinaci firmy Twin Busch. Tento model je unikátní provedením i svým vznikem. Jeho zhotovení nebylo součástí standardního výrobního programu společnosti Abrex, ale model vznikl na popud německého soutěžního týmu jezdce Philipa Geipela.

Sledujte novinky a recenze o kovových modelech na Facebooku Model DEPO.

Vůz Škoda Fabia R5 v soutěži AvD Sachsen-Rallye 2019, tak jak ho jako model 1:43 vyrobil Abrex
Škoda Fabia R5 německé posádky Philip Geipel a Katrin Becker-Brugger připravená na scanování a fotografování pro zhotovení speciálního modelu Abrex 1:43
Omezený počet modelů

Abrex uvolňuje do volného prodeje model Škoda Fabia III R5 – AvD Sachsen-Rallye 2019 jako limitovanou edici 300 kusů. Tyto modely jsou označené nálepkou „Limited Edition of 300 pcs“ na vitrínce. Tým Philipa Geipela si ve svých barvách objednal 50 exemplářů, které použije pro svou prezentaci a jako dárek pro sponzory. Abrex na základě vzájemné dohody nechal vyrobit dalších 300 modelů, které nyní dává do volného prodeje.

Autentické provedené modelu „Škoda Fabia III R5 – AvD Sachsen-Rallye 2019″ Abrex 1:43

Podle informací vedení Abrexu se limitovaná edice těchto modelů nebude opakovat v jiné verzi pro další rally, i když vůz v tomto designu jezdí i sezonu 2020. Na rozdíl od bílých erpětek v základním designu Škody Motorsport, na které se v Divišově dolepují vodní obtisky s imatrikulacemi různých posádek a rally, je tento model kompletně vyrobený v této jediné verzi v čínském Dongguanu. Znamená to, že všechny barevné detaily jako žlutomodrý design Twin Busch, loga a startovní čísla AvD Sachsen-Rallye a další imatrikulace jsou strojově přesně tištěné tampo printem. To je kvalitní metoda, ale při tak malém nákladu také nákladná.

Německá posádka Philip Geipel a Katrin Becker-Bruggererové svou soutěžní Škodu Fabia R5 rozhodně nešetří.
Tragická rally

Samotná AvD Sachsen-Rallye 2019 skončila tragicky. Na rychlostní zkoušce v Crinitzbergu (poblíž Zwickau) na rychlém prudkém sjezdu ztratil nad svým soutěžním vozem kontrolu 48letý pilot Kai Günther. Jeho Renault Clio R3T vyletěl z trati a prudce narazil do stromu. Řidič byl mrtvý na místě a jeho 44letý spolujezdec Sebastian Walker utrpěl vážná zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehl. V drsné německé rally zemřeli už v roce 2006 dva diváci. Pořadatelé nakonec v roce 2019 celou rally zastavili a zrušili.

Související: Škoda Fabia R5 týmu Philipa Geipela a Katrin Berker-Bruggerové, kterou vyrobil Abrex jako model 1:43, se předvede v Praze

Limitovaná edice „Škoda Fabia III R5 – AvD Sachsen-Rallye 2019 #5 Geipel – Becker, Abrex 1:43
Cena za exkluzivitu

Abrex stanovil prodejní cenu limitované edice modelu „Škoda Fabia III R5 – AvD Sachsen-Rallye 2019, č. 5 Geipel / Becker“ na 1495,- Kč. Je to cena za exkluzivitu, ale také za vysoké výrobní náklady, které jsou při tak malé sérii víc než dvojnásobné. V řadě modelů Škoda Fabia III R5 od Abrexu je „Škoda Fabia III R5 – AvD Sachsen-Rallye 2019 ojedinělá svou žluto-modrou barevnou kombinací. Všechny ostatní erpětky v soutěžním designu, s výjimkou černého Feratu z Rally Bohemia 2016, mají jinak za základ bílou karoserii.

Autentické provedené modelu „Škoda Fabia III R5 – AvD Sachsen-Rallye 2019″ Abrex 1:43

Model „Škoda Fabia III R5 – AvD Sachsen-Rallye 2019“ je výjimečný i v drobném detailu. Jako jediný ze soutěžních erpětek nese na zadních širokých sloupcích C loga Abrexu. Jsou malá, ale autentická. Už v době, kdy Philip Geipel a Katrin Becker-Brugger jeli automobilovou soutěž AvD Sachsen-Rallye 2019, věděli, že jejich vůz bude zvěčněný jako model Abrex v měřítku 1:43. Na základě vzájemné dohody proto nechali na svou erpětku umístit logo Abrexu a jeli s ním celou soutěž AvD Sachsen-Rallye 2019.

Škoda Fabia R5 jezdila na soutěži AvD Sachsen-Rallye 2019 s logem Abrex. Stejné logo najdete i na modelu.
Model „Škoda Fabia III R5 – AvD Sachsen-Rallye 2019 #5 Geipel / Becker“ je balený do standardní krabičky Abrex. Nestandardním ho dělá magická nálepka „Limitovaná edice 300 ks“
Škoda Fabia R5 německé posádky Philip Geipel a Katrin Becker-Brugger připravená na sezonu 2020

Modely si můžete koupit v e-Shopu Model Depo.

Modely Abrex, Model DEPO a Foxtoys, které nemáme zařazené do e-Shopu, si můžete objednat mailem.

Možnost osobního převzetí ZDARMA v Praze nedaleko metra Palmovka.

Následujte nás:

Alexandr Pícha

Editor studia Model DEPO, Miramis, s.r.o. Autor publikací Velká kniha o modelech MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s L. Mikšem) a Collector's Guide to MATCHBOX Models of Yesteryear 1956–1972 (s P. Lagnerem). Studio Model DEPO připravilo také oficiální katalog Abrex 2018/2019, propagační materiály pro FoxToys, grafiku pro Czech Auto Legends a další .materiály pro výrobce kovových modelů.